Naiste koondis lõpetas Euroopa Kuldliiga turniiri võiduga Austria üle

Eesti naiskond avas Kuldliigas võiduarve
Eesti naiskond avas Kuldliigas võiduarve — FOTO: volley.ee

Täna pidas viimase kohtumise Euroopa Kuldliigas Eesti rahvusnaiskond, kes läks vastamisi Austriaga ning teenis 3:1 (16:25, 25:23, 25:21, 25:15) võidu.

Esmakordselt Kuldliigas mänginud Eesti naiskonna saldoks turniiril jäigi üks võit, ülejäänud viies mängus tuli vastu võtta kaotus. Tabelis ollakse eelviimasel kohal.

Vaata tabelit ja tulemusi.

Täna alustasid peatreener Andres Toobali hoolealused koosseisus Karolina Kibbermann, Kertu Laak, Kristiine Miilen, Silvia Pertens, Liis Kiviloo, Liisbet Pill, libero Marily Lass.

Avageimis jäid eestlannad 9:13 kaotusseisu ning sealt enam välja ei tuldudki. Teises vaatuses vahetas Nora Lember välja Pertensi ja Johanna Sova Pilli, mänguaega teenis ka Janelle Leenurm. Geimi keskel leidis Eesti end 10:13 kaotusseisust, ent see pöörati Lemberi ja Miileni vedamisel 19:16 eduseisuks ning võideti ka geim 25:23.

Kolmandas geimis läks Eesti Sova punkti järel ette 12:10, Lemberi rünnak andis geimi lõpuosas meile 18:16 edu ja lõppskooriks jäi 25:21 Eestile. Neljas geim kulges juba täielikult eestlannade dikteerimisel ning see võideti veenvalt 25:15 ja mäng seega 3:1.

STATISTIKA: Kristiine Miilen vedas täna Eesti naiskonna rünnakuid, tuues 23 punkti (+20), Nora Lember panustas 16 punkti (+2) ja Kertu Laak lisas 15 silma (+10).

Eesti naiskonna vastuvõtt oli 44% ja rünnak 37%, blokist saadi 10 punkti ja servil löödi 4 ässa ja tehti 14 viga.

Austria parim oli 25 punktiga (+19) Monika Chrtianska. Austria vastuvõtt oli 38% ja rünnak 39%, blokk saadi Eesti rünnakutele ette 8 korral ning serviga teeniti 4 punkti (eksiti 10 servil).