Naiste karikavõistlustel hakatakse finaliste selgitama

DorpatTartu vald TKSK
DorpatTartu vald TKSK — FOTO: DorpatTartu vald TKSK

Teisipäeval saab avavile naiste karikavõistluste esimene poolfinaalseeria, milles lähevad vastamisi esiliigas mängiv Dorpat/Tartu vald/TKSK ja TBD Pharmatech/Kastre.

Teises paaris hakkavad finalisti selgitama Rae Spordikool/VIASTON ja tiitlikaitsja TalTech.

Poolfinaalide eel võib favoriitideks pidada TBD Pharmatech/Kastret ja TalTechi, kellest teine on oma poolfinaalvastast tänavusel hooajal juba võitnud.

Esimesena hakkavad finalisti selgitama Lõuna-Eesti võistkonnad Dorpat/Tartu vald/TKSK ja TBD Pharmatech/Kastre. Eesti meistrivõistlustel on TBD Pharmatech/Kastre seitsmest mängust võitnud kaks, paiknedes kuuendal kohal. Esiliigas ainsana kaotuseta püsiv Dorpat/Tartu vald/TKSK on võitnud kõik viis mängu.

Karikavõistluste poolfinaali jõudmiseks pidi Dorpat/Tartu vald/TKSK olema parem Barrus/Võru Võrkpalliklubist. Ülesandega edukalt hakkama saanud Dorpat/Tartu vald/TKSK võttis nii kodusaalis kui võõrsil 3:1 võidu. TBD Pharmatech/Kastre oli eelringis 3:1 ja 3:0 tulemusega parem Viimsi/Tallinna Ülikoolist. Veerandfinaali avamängu Viljandi Metalli vastu võitis TBD Pharmatech/Kastre 3:1 resultaadiga. Viljandis toimunud kordusmängus vajas Tartu naiskond edasipääsuks kaht geimivõitu ja sellega saadi teise geimi lõpuks edukalt hakkama –  kuigi kohtumise lõpus särasid tablool Viljandi esindus 3:2 võidunumbrid, tagas poolfinaalkoha Tartu võistkond.

Rae Spordikool/VIASTONiga vastamisi minev TalTech on Balti liigas võitnud kõik seitse ja Eesti meistrivõistlustel viis kohtumist. Rae Spordikool/VIASTON on Balti liigas kaheksast kohtumisest enda kasuks kallutanud kolm ja Eesti meistrivõitlustel kõik neli mängu. Karikavõistluste veerandfinaalseerias mängis TalTech 3:1 ja 3:0 tulemusega üle Tartu Ülikool/Bigbanki, Rae Spordikool/VIASTON pidi edasipääsuks mõnevõrra rohkem pingutama – Audentese SG/Noortekoondist võideti kodusaalis 3:1 ja võõrsil samuti 3:1 resultaadiga.

Novembri alguses toimunud omavahelises matšis napsas Rae Spordikool/VIASTON favoriidilt geimi, tunnistades kodusaalis mänginud TalTechi 3:1 (25:19, 25:23, 21:25, 25:21) paremust. Kui servi vastuvõtul olid mõnevõrra täpsemad võitjad (positiivne vastuvõtt TalTechil 35% ja Rae esindusel 29%), siis rünnakul olid võistkonnad võrdsed – mõlemad naiskonnad lõid punktiks 34% rünnakutest. Blokis oli seitsme punktiga parem TalTech, kelle arvele kogunes 17 blokipunkti.

Dorpat/Tartu vald/TKSK ja TBD Pharmatech/Kastre alustavad kahemängulist seeriat teisipäeval kell 19.30 Lähte Spordihoones. Korduskohtumine leiab aset 6. detsembril kell 19.30 Tartu Ülikooli Spordihoones. TalTech ja Rae Spordikool/VIASTON mängivad esimest korda 30. novembril kell 17.30 Jüri spordihoones, teistkordselt minnakse vastamisi 6. detsembril kell 19 TalTechi Spordihoones.

Edasipääseja selgitamisel vaadatakse karikavõistlustel esmalt võitude ja seejärel punktide arvu (3:0 ja 3:1 edu annavad võitjale kolm punkti, 3:2 võitjale kaks ja kaotajale ühe). Kui võidud ja punktid on võrdsed, selgitab edasipääseja kuldne geim. Finaal toimub 16. detsembril Pärnu spordihallis.