Naiste finaalseeria algas Tartu Ülikool/Bigbanki napi võiduga

Tartu Ülikool/Bigbank
Tartu Ülikool/Bigbank — FOTO: Elmo Riig/Sakala

TalTech/Tradehouse ja Tartu Ülikool/Bigbank tegid täna TalTechi spordihoones algust kolme võiduni peetava Eesti meistrivõistluste finaalseeriaga, mille avavaatus kujunes põnevusetenduseks. Uuesti kohtutakse järgmisel nädalal Tartus, kirjutab volley.ee.

Mängu algus möödus põhiturniiril teiseks tulnud Tartu Ülikool/Bigbanki kontrolli all, kui kuue punkti järel hoiti 5:1 ja geimi keskel 16:12 eduseisu. Tartlannasid ohtlikult kaugele siiski ei lastud ja põhiturniiri võitnud Tallinna naiskond vähendas kolme järjestikuse punktivõiduga kaotusseisu minimaalseks (15:16). Tõusude ja mõõnadega mäng jätkus ka geimi otsustavatel punktidel, kui külalised jätsid 24:20 eduseisus kasutamata neli geimpalli. Võrdsete mängus kuulus avageim lõpuks 30:28 seisuga Tartu naiskonnale.

Avageimis servi vastuvõtul vaid 23-protsendilise täpsusega tegutsenud TalTech oli teises geimis justkui ümbersündinud, võttes servi vastu 73-protsendiliselt – tasuks 25:22 geimivõit. Kolmandas geimis spurtisid tartlannad 12:7 ja 16:9 ette ning võtsid 25:22 geimivõidu. Kohtumise ühepoolseimaks kujunes neljas geim, milles TalTech loovutas vaid 16 punkti. Viiendas geimis asus Tartu esindus 6:2 juhtima, kuid õige pea leiti ennast 8:10 kaotusseisust. Võõrustajad kaua juhtpositsiooni nautida ei saanud, kui varsti näitas tabloo külaliste 12:11 eduseisu. Kuigi TalTech suutis 12:14 kaotusseisus neutraliseerida kaks vastaste matšpalli, siis viimane sõna kuulus Tartu naiskonnale – 17:15 geimivõiduga saavutas Emajõelinna võistkond 3:2 (30:28, 22:25, 25:22, 16:25, 17:15) mänguvõidu.

Karlotta Kattai tõi võitjatele 18, Ingrid Kiisk 15, kuue blokipunktiga säranud Liisbet Pill 14 ja Ingris Suvi 12 punkti. Dzintra Lember kogus koduvõistkonna ridades 19 punkti, näidates mängu parimat kasutegurit +11. Milja Raitis assisteeris 14 ning Maren Mõrd ja Kätriin Põld võrdselt 12 punktiga.

Mõlemad naiskonnad kogusid blokis 11 punkti ja sarnane oli ka rünnakuefektiivsus – Tartul 40% ja TalTechil 37%. Servi võtsid võitjad vastu 52- ja kaotajad 41-protsendiliselt. Finaalseeria jätkub 30. märtsil kell 19 Tartu Ülikooli spordihoones.

26. märtsil kell 18 alustavad Viljandi Spordihoones kolme võiduni peetava pronksiseeriaga Viljandi Metall ja Barrus/Võru Võrkpalliklubi. 26. märtsil jätkub 5.-7. koha turniir, kui kell 16 lähevad Viimsi koolis vastamisi Viimsi/Tallinna Ülikool ja Rae Spordikool/VIASTON.