Nädal piiri taga: Raadik ja Kollo alustasid Soomes medalijahti, Aganits jõudis Saksamaal finaali, Teppan säras Kreekas

Eelmine nädal tõi meie võõrsil mängivate võrkpallurite jaoks mitu olulist võitu. Oliver Venno tuli aga juba mõnda aega tagasi Kataris hõbedale.

Prantsusmaal tehti kõigis sarjades algust play-offidega. Naiste kõrgliigas alustas veerandfinaale võiduga Polina Bratuhhina-Pitou tööandja Terville´i Florange, alistades avamängus 3:0 (25/13 25/23 25/22) Nantes´i. Bratuhhina-Pitou panustas võitu 5 punkti (+0). Liis Kullerkannu ja Eesti rahvusnaiskonna peatreener Alessandro Orefice koduklubi Venelles’ Pays d’Aix sai aga 1:3 (16/25 22/25 27/25 14/25) kaotuse Cannes´lt, Kullerkannult 3 punkti (+3). Naiste esiliigas jätkavad Nette Peit ja tema tööandja Quimper Volley 29 mänge väljalangemismängudel. Viimases kohtumises saadi 0:3 (19:23, 23:25, 23:25) kaotus Sens Volleylt ja ollakse tabelis 27 punktiga kolmandad.

Prantsusmaa meeste kõrgliigas on Ardo Kreek ja Arago de Sete veerandfinaalseerias Narbonne´i vastu 0:2 kaotusseisus. Avamängus tuli tunnistada Narbonne´i 3:1 (25/18 25/20 20/25 27/25) üleolekut ja teise mängu võitis vastane samuti 3:1 (26/24 19/25 25/21 25/21). Kreek tõi esimeses kohtumises 12 (+7) ning teises samuti 12 punkti (+7). Meeste esiliigas on samuti käimas veerandfinaalid. Robert Viiber ja Grand Nancy meeskond võitsid seeria avamängu Avignoni vastu 3:0 (25/20 25/15 25/20). Viiber tõi lisaks mängu juhtimisele ka 3 punkti (+1). Johan Vahter ja Frejus pidid avamängus tunnistama Saint-Jean d’Illac´i 3:0 (25/16 25/23 25/21) paremust.

Kreeka meeste kõrgliiga play-offi finaalgrupis aitas Renee Teppan Pireuse Olympiacose 3:1 (25:16, 25:23, 22:25, 25:19) võiduni Foinikase vastu, tuues üleplatsimehena 23 punkti (+8). Tabelis on Olympiacos 23 punktiga teisel kohal.

Soome kõrgliigas tehti algust nii kulla- kui pronksiseeriaga. Andrus Raadik ja Savo Volley alustasid kullajahti 2:3 (17/25 19/25 25/17 25/23 11/15) kaotusega Tampere Sastamala Valepale. Raadik tõi kahe geimiga 3 punkti (-4). Kristo Kollo ja Akaa-Volley pidid pronksiseeria esimeses mängus tunnistama Loimaa Hurrikaani 3:2 (25/19 19/25 28/26 22/25 15/13) paremust, Kollo panustas 18 punkti (+8).

Rumeenia meistriliigas said Keith Pupart ja Craiova meeskond nelja parema meeskonna finaalgrupi mängus 2:3 (26/24 18/25 25/18 22/25 17/19) kaotuse Galati Arcadalt. Pupart tõi 12 punkti (+9). Craiova on tabelis 58 punktiga kolmas.

Belgias jätkati samuti mänge finaalgrupis. Seekord läksid omavahel vastamisi eestlaste koduklubid Maaseiki Greenyard ja Roeselare Knack. Kodus mänginud Henri Treiali ja Renet Vankeri tööandja Maaseik pidi vastu võtma 2:3 (23/25 21/25 25/22 25/19 14/16) kaotuse. Treial tõi 11 punkti (+8), sidemängija Vanker lisas 5 punkti (+2). Märt Tammearu sekkus Roeselare eest episoodiliselt ja skoori ei teinud. Roeselare on 8 punktiga esikohal, Maaseik 4 punktiga teine. Finaalgrupi kaks esimest pääsevad lõpuks finaali.

Saksamaal jõudis Andri Aganitsa koduklubi VfB Friedrichshafen finaali. Poolfinaali viimases mängus saadi Dürenist jagu 3:2 (20:25, 25:20, 25:22, 28:30, 19:17) ja võideti seeria 3:0. Aganits selles kohtumises ei mänginud. Finaalis on Friedrichshafeni vastaseks Berliini Recycling Volleys, kes lülitas konkurentsist Frankfurt United Volleyse.

Katari meeste meistriliigas play-offe ei toimu ja võitja kuulutati välja märtsi lõpus läbi saanud põhiturniiri tulemuste põhjal. Oliver Venno ja SC Police said seega liigas hõbeda. Hetkel mängitakse Kataris Amiri karikale, kus Police on jõudnud poolfinaali, kus kohtutakse Al-Wakraga.