Möll Kalevi spordihallis: Eesti alustas EM-valiksarja 2:3 kaotusega Belgiale

Eesti rahvusmeeskond alustas Euroopa meistrivõistluste valiksarja Kalevi spordihallis täismaja pealtvaatajate ees 2:3 (25:22, 19:25, 24:26, 26:24, 16:18) kaotuse Belgia vastu.

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Timo Tammemaa, Märt Tammearu, Stefan Kaibald, Mihkel Varblane, Henri Treial, libero Silver Maar.

Kohtumise algus kulges tasavägiselt. Rousseaux viis Belgia ette 12:10, geimi keskel andis aga Kaibaldi serviäss omakorda väljakuperemeestele 15:13 edu. Belglaste tehnilise praagi järel pääses Eesti kolmepunktilisse eduseisu (19:16), sundides Belgia peatreeneri Emanuele Zanini mõtlemisaega kasutama. Geimi keskel asendas Markkus Keel Viiberit. Belglased jõudsid punkti kaugusele (21:20), ent ei enamat. Varblase rünnak viis Eesti ette 23:21, Viiber naases platsile. Ka järgmise punkti tõi Varblane, seekord blokiga ja Eesti sai geimpalli seisul 24:21. Tammemaa lõpetas geimi 25:22 Eestile. Kaibald avageimis Eesti edukaim 5 punktiga. Meie vastuvõtt oli 61%, rünnak 52%, blokipunkte 4. Belgia vastuõvtt 40%, rünnak 54%, blokiga saadi 2 silma.

Teises geimis jätkas Eesti algkoosseisus, ent mäng ei sujunud enam nagu eelmises vaatuses. Belglased pääsesid Tammearu tehnilise praagi järel ette 7:3, vastase 9:5 eduseisul saatis Fabio Soli platsile Keele, kes kahjuks eksis kohe servil. Eesti jäigi tagaajaja rolli, Mathijisi rünnak käristas vahe 12:7-le ja järgmise punkti järel vahetas Albert Hurt välja Kaibaldi. Belgia 19:13 eduseisul vahetas Kristo Kollo puhkama Tammearu, hiljem tuli Tammearu tagasi. Seda edu Belgia käest ei andnud ja võitis teise geimi 25:19. Eestile tõi selles vaatuses Tammemaa 5 silma. Meie vastuvõtt oli 47%, rünnak 39%, blokist saadi 3 silma. Belgia vastuvõtt oli 50 ja rünnak 52%, blokist teeniti 3 punkti.

Kolmandas geimis tulid Eesti poolel väljakule Viiber, Tammemaa, Tammearu, Kaibald, Mart Naaber, Treial ja Maar. See vaatus kulges tasavägiselt kuni, belglased pääsesid 9:7 juhtima ja hoidsid Eestit punkti-kahe kaugusel. Kollo vahetas välja Tammearu. Reggers lõi Kaibaldi kätest auti ja 11:14 kaotusseisul võttis Soli aja maha. Eesti võitles end punkti kaugusele (16:15), Treiali rünnak kahandas vahe uuesti minimaalseks 18:17 ning Kaibald aitas tabloole tuua viigiseisu 18:18. Belgia 21:19 juhtimisel kasutati veel mõtlemisaega, sellele järgnes Varblase punkt. Topeltvahetuse käigus tulid platsile Keel ja Kordas. Viigini jõuti vastaste rünnakuvea järel – 22:22. Kordase võimas rünnak viigistas seisu uuesti 23:23, ent seejäre eksis ta servil ja geimpalli sai Belgia. Selle luhtas Treial – 24:24 ja emotsioonid Kalevi hallis kerkisid lakke! Kollo serviviga andis uue geimpalli Belgiale 25:24 ja see ka realiseeriti, geim seega Belgiale 26:24. Treialilt 5 punkti selles geimis. Eesti vastuvõtt oli 61%, rünnak 45%, blokist saadi 3 silma. Belgia vastuvõtt 39%, rünnak 57%, blokist saadi 1 punkt.

Neljandat geimi aliustas Eesti koosseisus Viiber, Tammemaa, Kollo, Kaibald, Treial, Varblane, Maar. Viiberi rünnaku, vastaste eksimuse ja Viiberi serviässa järel pääses kodumeeskond 8:5 ette. Nüüd hakkas ka Kollo oma mängu leidma ja tema serviäss suurendas Eesti meeskonna edu 10:6-le. See anti aga käest – vastane jõudis viigiseisuni 11:11 ja Varblase eksimuse järel pääses Belgia omakorda juhtima 14:12 ja seejärel juba 15:12, Soli kasutas mõtlemisaega. Tammearu tuli Kaibaldi asemele. Meie blokk seadis tabloole 15:15 viigi, järgmise punkti sai Belgia, meil topeltvahetus – Keel ja Kordas mängu. Viigiseis oli tablool veel korduvalt – 17:17, 18:18, 19:19, ent seejärel pääses Belgia juhtima 21:19. Kordaselt emotsionaalne rünnak (20:21) ja vastaste autirünnak ning seis 21:21. Taas pääseid külalised punktiga juhtima, ent Tammearu viigistas 22:22. Geimpalli teenis blokipunkti järel seisul 24:23 Eesti, sellele järgnes time-out. 24:24 viigilt tõi punkti Kordas ja uuesti seega geimpall Eestile – 25:24 ja nüüd tõi punkti Treiali blokk – geim Eestile 26:24 ja seis 2:2!

Viiendas vaatuses tulid Eesti eest platsile Keel, Kordas, Tammearu, Kollo, Varblane, Treial ja Maar. Eesti meeskond jäi Kordase ebaõnnestunud rünnaku järel taha 2:4 ja Soli võttis kiirelt mõtlemisaja. Pika pallivahetuse lõpetas Kordas – Belgia oli punkti kaugusel (6:5). Viiber ja Tammemaa tagasi mängu. Tammemaa blokist auti rünnak seadis jalule 7:7 viigi ja Kollo plokipunkt viis Eesti pooltevahetusele napis eduseisus. Treiali äss andis Eestile 9:7 edu, ent belglased viigistasid 9:9 ja läksid Tammemaa eksimuse järel ette 11:10. Taas sekkusid mängu Kordas ja Keel. Kordaselt kohe ka edukas rünnak ja seis 11:11. 12:12 seisult teenis Eesti punkti Kordase blokist, ent taas viigitas Belgia seisu – 13:13. Matšpallini jõudis esimesena Belgia – 14:13, ent taas oli omal kohal supermängu tegev Treial – 14:14. Teise matšpalli sai Belgia seisul 15:14, ent Desmet eksis servi – 15:15. Kolmas matšpall belglastele tuli seisul 16:15 , kuid selle päästis Kollo. Neljas matšpall Belgiale 17:16 ja selle nad ka realiseerisid, võites geimi 16:18 ja mängu 3:2.