Mistra kaotas Vilniuse Šviesale 3 väravaga

Viskel pikaaegne koondise kapten, käesoleva hooaja eel Mistrasse siirdunud Martin Johannson
Viskel pikaaegne koondise kapten, käesoleva hooaja eel Mistrasse siirdunud Martin Johannson — FOTO: Arvi Sirm/Eesti Käsipalliliit

Täna alustas Mistra oma Balti liiga nädalavahetust. Selle nädalalõpu esimeses matšis kohtuti võõrustaja Vilniuse VHC Šviesaga, kellele kaotati 27:30 (12:18).

Kaootiline esimene poolaeg ja võitluslik teine poolaeg

3. minutiks oli Vilniuse klubi Mistral vaiba alt tõmmanud – Eesti klubi oli nulli peal, Leedu meeskonnal oli juba 3 väravat kirjas. Alles 10. minuti viimastel sekunditel suutis Mistra oma skoori avada, kui Kaspar Lees seisuks 1:6 viskas. 15. minutiks oli mängupilt veelgi enam ühepoolsemaks muutunud. Seda tõendas seis 9:2 Šviesale. Pisut sujuvama mängusoone leidis Mistra üles 19. minutil, kui skooris Arno Vare, kelle järel realiseerisid ka Martti Viitkar, Kaspar Lees ja Martin Nerut. Nii näitas tabloo 25. minutil numbreid 14:7, endiselt Šviesa kasuks. 10. värava tõi Mistrale Nerut 2 minutit enne esimese poolaja lõppu. Poolaja lõppedes oli seisuks 18:12.

Teisel poolajal startis Mistra mängumootor kiiremini ja 37. minutiks oli 6-väravaline kaotusseis kahanenud vaid 4 värava peale. 3 värava peale vähendas kaotuse Kaspar Lees ning 44. minutil võitles Aron Leppik välja 2-väravalise vahemaa. Seejärel tekkis sisse järjekordne suurem vahemaa, mis kõikus 2 värava ja 4 värava vahel. Kohtumisele tõmmati joon alla seisuga 30:27 võõrustaja kasuks.

Mistra eest viskas enim väravaid Martin Nerut, kelle nimele jäi 6 väravat. 5 väravat viskas Vladyslav Naumenko.

“Tegime 2 erinevat poolaega. Jäime esimene poolaeg kohe rongi alla. Eksisime kaitses kokkulepitud asjade vastu, kuigi olime need läbi rääkinud. Rünnakul oli visketabavus nullilähedane, jäime täielikult hätta. Kaasa arvatud ma ise, peale õlavigastust polnud täna kõige lihtsam päev ja peab veel aega andma,” lausus täna 3 väravat visanud Kaspar Lees. “Aga teisel poolajal leidsime üles tiimivaimu ja jätkasime nii, et väga seisule tähelepanu ei pööranud ning tegime omad asjad rünnakul paremini. Kaitses saime ka pidama ning tekkisid ka lihtsamate väravate võimalused. Eks homme tuleb jätkata sealt, kus täna teisel poolajal pooleli jäi. Mängu alguses tuleb valmis olla ning oma mäng jooksma saada.”

Homme minnakse vastamisi järgmise Leedu klubiga. Kohtumine Granitas-Karysega leiab aset kell 14:00.