Meeste koondis pidi Kuldliigas tunnistama Tšehhi paremust

Eesti meeste koondis
Eesti meeste koondis — FOTO: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti meeste koondis pidi täna Euroopa Kuldiiga esimeses võõrsilmängus tunnistama Tšehhi meeskonna 3:1 paremust.

Eesti alustas mängu hästi ja võitis avageimi ladusa esituse toel 25:23, ent seejärel hakkasid igas elemendis vead sagenema ja kaks järgmist vaatust võitsid tšehhid 25:16 ja 25:16. Neljas geim oli küll tasavägine, et otsustavatel hetkedel pööras sellegi enda kasuks kodumeeskond, võites 25:23.

Eesti edukaim oli rünnakul täna 14 punktiga (+10) Valentin Kordas, 13 silma (+10) panustas Alex Saaremaa, 7 punkti lisasid nii Karli Allik (+3) kui Stefan Kaibald (-2). Eesti meeskonna vastuvõtt oli 44%, rünnak 42%, blokist teeniti 7 ja servilt samuti 7 punkti (eksiti 17 servil).

Tšehhi parimaks kerkis 17 punktiga (+13) Patrik Indra. Tšehhide vastuvõtt oli 44 ja rünnak 48%, blokiga saadi 13 punkti ja servil löödi 10 ässa ja tehti 12 viga.

C-alagrupis on kõik kolm mängu võitnud Tšehhil 8 punkti, teine on kahe võiduga Soome ja kolmas ühe võiduga Eesti. Slovakkial on võiduarve avamata.

Järgmise kohtumise peab meeskond Tartus 10. juunil, mil vastaseks on uuesti Tšehhi.

Vaata tabeliseisu ja tulemusi.

Mängu käik:

Eesti alustas koosseisus Robert Viiber, Valentin Kordas, Stefan Kaibald, Timo Lõhmus, Alex Saaremaa, Marx Aru, libero Johan Vahter.

Avageim kulges tasavägiselt, kuni Saaremaa serviäss Eestile 16:14 edu andis. Tšehhi viigistas 16:16 ja kuni otsustavate hetkedeni mindi tasavägiselt, hästi tegutsesid Kordas ja noored tempomehed Saaremaa ning Aru. Geimi lõpus andsid Kordase ja Viiberi rünnakud meile 23:22 edu ja geimi võitis Eesti 25:23.

Teises geimis jäid eestlased aga 2:7 kaotusseisu, eksiti nii vastuvõtul kui rünnakul. 3:9 kaotusseisul tuli Allik Lõhmuse assmele. Tšehhide serviäss käristas vahe juba 14:6-le ja seda geimi enam päästa ei õnnestunud – geim Tšehhile tulemusega 25:16.

Kolmas vaatus algas sarnaselt eelmisele ja jäime 1:6 taha. Sidemängijana sekkus taas Vanker ja tempos Andri Aganits. Kordas tõi Eesti meeskonna punkti kaugusele (10:9) ja geimi keskel oli seis 12:12. Ent siis teenisid vastased kolm punkti järjest ja seegi geim läks tšehhidele, tulemuseks 25:16. Geimi lõpus tuli Viiber tagasi.

Neljas vaatus algas tasavägiselt, Lõhmus tagasi platsil. Tšehhi bloki järel oli tablool kodumeeskonna 8:5 eduseis. Eesti jõudis punkti kaugusele, ent Adam Zaijcek viis väljakuperemehed 13:10 ette. Ent külalised võitlesid end Kaibaldi blokist 16:16 viigini. Vahetusest sekkunud Alliku äss andis meile 20:19 eduseisu, edasi mindi punkt-punktis. Matšpalli said tšehhid seisul 24:22 ja geimi võitsid vastased 25:22 ning mängu seega 3:1.