Reklaam sulgub sekundi pärast

Meeste esiliigas selgub põhiturniiri paremusjärjestus

IMsport/Türi
IMsport/Türi — FOTO: Anna Mölter

Meeste esiliiga põhiturniiril on pidamata veel üksteist vastasseisu, mis kõik toimuvad algaval nädalavahetusel. Mängus on palju, sest lisaks veerandfinaalpaaridele selguvad kohad 9.-12, kirjutab volley.ee.

Kindlalt saavad ennast tunda kaheksa esimest Tallinna Ülikool, BMF/Rakvere Võrkpalliklubi, Viljandi Võrkpalliklubi, EstNor/Kiili, Selver Tallinn Spordikool, EMÜ/Structura, Danpower/Võru Võrkpalliklubi ja Audentese SG/Noortekoondis, kes kõik on koha veerandfinaalis juba taganud. Esikaheksasse ei pääse AB Premium/Rae vald, IMsport/Türi, Põltsamaa Võrkpalliklubi ja Bigbank/Kambja.

Põhiturniiri võidu on kindlustanud Tallinna Ülikool. Kuigi teoreetiliselt saab kolmandal kohal paiknev Viljandi Võrkpalliklubi teist kohta hoidva BMF/Rakvere Võrkpalliklubi kinni püüda, siis Rakvere võib laupäeval kindlustada teise koha – selleks tuleks võõrsil tabeli seitsmenda Võru vastu võita kaks geimi või loota, et Viljandi kaotaks koduväljakul EMÜ/Structurale kaks geimi.

Samuti on lahtised kohad neljandast kuni kaheksandani ja üheksandast kaheteistkümnendani. Laupäeval võõrustab EstNor/Kiili Selver Tallinn Spordikooli, Audentese SG/Noortekoondis AB Premium/Rae valda (otseülekanne siin), Bigbank/Kambja Tallinna Ülikooli (otseülekanne siin), Danpower/Võru Võrkpalliklubi BMF/Rakvere Võrkpalliklubi, IMsport/Türi Põltsamaa Võrkpalliklubi ja Viljandi Võrkpalliklubi EMÜ/Structurat.

Pühapäeval on kodusaalis mängiva Selver Tallinn Spordikooli vastaseks IMsport/Türi, EMÜ/Structural Põltsamaa Võrkpalliklubi (otseülekanne siin), Danpower/Võru Võrkpalliklubil Tallinna Ülikool, Bigbank/Kambjal Audentese SG/Noortekoondis ja BMF/Rakvere Võrkpalliklubil Viljandi Võrkpalliklubi.

Põhiturniiri esikoha kindlustanud Tallinna Ülikoolil on koos 59 punkti. BMF/Rakvere Võrkpalliklubi järgneb teisena 51, Viljandi Võrkpalliklubi kolmandana 45 ja EstNor/Kiili neljandana 36 punktiga. Selver Tallinn Spordikool on noppinud 35, EMÜ/Structura 33 ja Danpower/Võru Võrkpalliklubi samuti 33 punkti. Meeste esiliiga põhiturniiril arvestatakse paremusjärjestuse moodustamisel esmalt punkte ja seejärel võite.

 

Meeste esiliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN