Reklaam sulgub sekundi pärast

Lüütsepp ja Jasmin Võru Barruse ja Pärnu avamängu eel: lisandunud kogemused, salakavalus ja ootusärevus

Võru Barrus VK ja Pärnu VK hooajaeelne kohtumine
Võru Barrus VK ja Pärnu VK hooajaeelne kohtumine — FOTO: Võru Barrus VK

Cronimet liiga hooaja teine kohtumine leiab aset neljapäeval kell 19.00 Võrus, kus kohalik Võru Barrus VK võõrustab Pärnu Võrkpalliklubi.

Kahe hooaja vahel on mõlema meeskonna nägu kõvasti muutunud ja peatreenerid tunnetavad, et paremuse poole.

Möödunud hooajal pääses Pärnu pronksimängu, ent pidi leppima neljanda kohaga, Võru meeskond jäi pidama veerandfinaali.

Baltikumi klubisid ühendavas liigas teist hooaega peatreenerina alustav Pärnu juhendaja Toomas Jasmin ütles, et seekord on tunne enne avamängu rahulikum. “Eelmise aastaga võrreldes, siis tookord oli libikaid rohkem kõhus, praegu on rahulikum tunne. Eks ma ise olen kogenum ja ka mitmed mängijad, kes eelmisel hooajal olid esmakordselt tähtsates rollides, on nüüd sellevõrra kogenumad. Kristo-Joosep Petersonilt, Tony Tammiksaarelt, Allar Kesküllalt ja Ivory Õuekallaselt ootan nüüd juba enesekindlamat tegutsemist,” sõnas peatreener.

“Kui koosseisu vaadata, siis selle kuuajase koos treenitud aja pealt saan öelda, et iga päevaga läheb asi paremaks ja trennis nähakse kõvasti vaeva. Eriti palju näeb vaeva diagonaalründaja rolli astuv Toms Švans. Põhiside on meil 20-aastane lätlane Karlis Ugis Abelitis, kel viskab sisse tüüpilisi noormängija eksimusi, aga see on normaalne ja sellega tegeleme pidevalt. Kogemust on lisandunud ka Andrus Raadiku näol ja selle koosseisuga ei saa olla tiitlitest väiksemaid eesmärke.”

Esimese vastasega on hooaja eel korra mängitud, siis jäi Barrus peale. “Gutmanni turniiril neile vastu ei saanud, nad servisid meid ära ja meie ei saanudki oma mängu käima. Võrul on väga hästi komplekteeritud meeskond, igas liinis head mehed olemas,” lisas Jasmin.

Võru Barruse peatreener Oliver Lüütsepp on samuti hooaja eel positiivselt meelestatud.”Trennides nähtav kvaliteet on kindlasti parem kui eelmisel aastal samal ajal. See tuleneb ühest küljest sellest, et noorte eestlaste setskond on kvaliteetsemaks muutunud ja teine ešelon sammu edasi teinud. Samuti on uued leegionärid heal tasemel. Ja heameelt teeb, et mul on olemas diagonaal, kes saab hakata kohe mängima,” rõõmustas Lüütsepp Renato Oliveira Santose üle, kes pidi eelmisel hooajal lätlase Edvarts Buividsi vigastuste tõttu pidevalt koosseisuga nuputama. Võõrsilt on lisandunud veel sidemängija Gabriel Chancy ja tempomees Shonaru Hepburn ning kodumaale on naasnud kogenud nurgaründaja Kristo Kollo.

Pärnu meeskonda iseloomustades ütles võrukas järgmist: “See, et me neid Gutmannil võitsime, ei tohi meid uinutada. Pärnu on salakaval meeskond eesotsas peatreeneriga. Hooaja lõpus näeme kindlasti selgelt tugevamat Pärnut, kui eelmisel hooajal. Või juba ka hooaja jooksul. Olen ootusärev ja usun, et see saab olema väga põnev hooaeg.”

Kodumängudele kõvasti panustanud Barrus tahab neid selgi hooajal sama hästi korraldada. “Suuri muutusi plaanis pole, püüame sissekäidud rada ja head taset hoida,” lisas Lüütsepp.

Vaata tulemusi ja ajakava.