Loositi Aadu Luukase ja Eesti naiste karikavõistluste paarid

Selver/TalTech kindlustas esikohta
Selver/TalTech kindlustas esikohta — FOTO: Helen Hunt/Selver/TalTech

Täna toimus uue klubihooaja pressikonverentsil ka Eesti 2024. aasta karikavõistluste loosimine. Karikafinaalid toimuvad nii naistele kui meestele 14. detsembril Tartus.

Aadu Luukase karikavõistlustel osaleb üheksa meeskonda: eelmise aasta finaalis 3:2 Selver x TalTechi alistanud Tartu Bigbank, Pärnu Võrkpalliklubi, Võru Barrus Võrkpalliklubi ning esiliigameeskonnad Eesti Maaülikool/Structura, Adcokaadibüroo Premium/Rae vald, EstNor/Kiili, Danpower/Võru Võrkpalliklubi ja IMsport/Türi SK.

2023. aasta Aadu Luukase karikavõistluste finalistid Tartu Bigbank ja Selver x TalTech alustavad veerandfinaalidest ja loositi tabeli erinevatele pooltele. Ülejäänud meistriliiga klubid alustavad veerandfinaalidest ja loositi kohtadele 3 – 4. Kõik ülejäänud Eesti karikavõistlustele registreerunud võistkonnad loositi tabelisse kohtadele 5 – jne.

Võistlussüsteem on meestele ja naistele sama. Eelringide mängud toimuvad kohalesõitudega: üks mäng kodus, teine võõrsil. Esimene mäng peetakse esimesena nimetatud võistkonna kodus. Võitjaks osutub kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Naiste karikavõistlustel osaleb sel aastal 11 naiskonda: valitsev karikavõitja TalTech/Macta Beauty, Viljandi Metall, Barrus/Võru VK, Audentese SG/Noortekoondis, Viimsi/Tallinna Ülikool, Rae Spordikool/Viaston, Tartu Ülikool/Bigbank, TBD Pharmatech/Kastre, Gerardo´s Toys/Neemeco ja Dorpat/Tartu vald/TKSK, Rae Spordikool.

Naiste Balti liigas osalenud võistkonnad alustavad karikavõistlusi veerandfinaalidest ja loositi kohtadele 1-4. Kõik ülejäänud Eesti karikavõistlustele registreerunud võistkonnad loositi tabelisse võrdsetel alustel kohtadele 5- jne. Karikavõistlustel 3. kohta ei selgitata.