Lõhmus ja Tammearu lõpetasid Unibet Baltic Cupi teisena, Hollas ja Remmelg kolmandad

Unibet Baltic Cupi esinelikud.
Unibet Baltic Cupi esinelikud. — FOTO: Tarmo Tomson

Nädalavahetusel toimus Pärnus rannavolle Baltimaade meistrivõistluste raames Unibet Baltic Cup, kus teenisid parimate Eesti paaridena teise koha Timo Lõhmus ja Märt Tammearu ning kolmanda koha Heleene Hollas ja Liisa Remmelg.

Balti tuuri avaetapp tõi Pärnusse tugevaid paare nii kodumaalt, Lätist, Leedust kui Soomest. Esimese nelja sekka murdsid meeste võistlusel ainsa Eesti paarina Lõhmus ja Tammearu, nende kõrval ka lätlased Mārtiņš Pļaviņš ja Kristians Fokerots, Olivers Bulgačs ja Edgars Točs ning leedulased Mantas Donela ja Karolis Palubinskas. Naiste poolfinaalidesse jõudsid kahe Eesti paari – Heleene Hollase ja Liisa Remmelga ning Eva Liisa Kuivoneni ja Liisa-Lotta Jürgensoni – kõrval ka noored lätlannad Līva Ebere ja Deniela Konstantinova ning leedulannad Ieva Dumbauskaite ja Skalve Krizanauskaite.

Läti paaride Pļaviņši ja Fokerotsi ning Bulgačsi ja Točsi vahelise poolfinaali võitsid tulemusega 2:0 (21:18, 21:15) esimesed, teises poolfinaalis olid Lõhmus ja Tammearu 2:1 (21:12, 21:23, 15:13) paremad Donelast ja Palubinskasest. Naiste poolfinaalides jäid vastastele napilt alla mõlemad Eesti paarid – Hollas ja Remmelg kaotasid Dumbauskaitele ja Krizanauskaitele 1:2 (10:21, 21:18, 8:15), Kuivonen ja Jürgenson samuti 1:2 (21:15, 18:21, 13:15) Eberele ja Konstantinovale.

Poolfinaalis tõelise lahingu võitnud Lõhmus ja Tammearu panid end finaalis proovile tugevate lätlaste vastu, aga põhiliselt saalivõrkpallile keskenduvad eestlased ei suutnud kõrgetasemelisel turniiril Pļaviņši ja Fokerotsi võitu väärata ning kullamäng kaotati 0:2 (14:21, 13:21). Pronksikohtumises panid paremuse kindlalt maksma samuti lätlased, kui Bulgačs ja Točs alistasid 2:0 (21:13, 21:15) Donela ja Palubinskase.

Naiste kolmanda koha matš oli Pärnu publikule maiuspala – esimest korda läksid sel hooajal kodumaal vastamisi kaks Eesti parimat paari. Unibet Baltic Cupi pronksi teenisid kogenenumad Hollas ja Remmelg, alistades Kuivoneni ja Jürgensoni ülekaalukalt 2:0 (21:10, 21:11). Balti tuuri avaetapi esikoht rändas Leetu, kui finaalis mängisid Dumbauskaite ja Krizanauskaite 2:0 (21:12, 21:18) üle Ebere ja Konstantinova.

Vaata kõiki Unibet Baltic Cupi tulemusi.

Tänavune Balti tuur koosneb kolmest etapist, millest esimene toimus Pärnus, järgmine on 15.-16. juulini Leedus Rokiškis ja viimane 28.-30. juulini Lätis Liepajas.

 

Vahendas, volley.ee