Lii Rõõmussaar 70: veteranide võrkpalli tarmukas vedur

Lii Rõõmussaar särginumbriga 6
Lii Rõõmussaar särginumbriga 6 — FOTO: Volley.ee

3. oktoobril tähistab 70 aasta juubelit Pärnumaa võrkpallientusiast ja naisveteranide võrkpalliturniiride korraldaja Lii Rõõmussaar.

Vändrast pärit Lii Rõõmussaar harrastas koolipõlves peamiselt kergejõustikku ja korvpalli. Võrkpall tuli tema ellu pärast keskkooli lõpetamist, kui Mõdriku tehnikumis raamatupidajaks õppimise ajal toimusid koolis aktiivsed võrkpallitreeningud.

Tagasi kodukanti Vändrasse naastes asus ta tööle kohalikku kolhoosi ja jätkas aktiivselt võrkpallitreeningutega. Toona osales Vändra naiskond Pärnumaa meistrivõistlustel, millest võttis osa umbes 12 võistkonda. “Mängud toimusid eri paikades kohale sõitudega,” meenutab juubilar.

Lii Rõõmussaar hakkas järjest rohkem mängimise kõrvalt ka turniire organiseerima ning 90-ndate aastate keskel hakkasid just tema eestvedamisel toimuma naisveteranide Eesti meistrivõistlused. Samal ajal hakkas ta juhtima ka Pärnumaa Spordiveteranide Liitu.

“Seitsme võistkonnaga alustasime Eesti meistrivõistlusi,” sõnab Lii Rõõmussaar ja tunnistab, et tänaseks on enamus toona alustanud mängijatest eri põhjustel võistlustest eemale jäänud.

Ometi juubilar ise jätkab. Nii turniiride korraldamist kui ka ise mängimist. “Korra nädalas koguneme naistega Pärnu-Jaagupisse treeningule,” sõnab tegus proua ning tunnistab, et just elukestev võrkpalliharrastamine on aidanud tal säilitada nooruslikkust ja entusiasmi.

Ka Eesti võrkpallielu jälgib ta tähelepanelikult, hiljuti külastas ta Tallinnas Unibet Arenal toimunud naiste EM-võistluste finaalturniiri. “See oli tore elamus, tase on väga kõva ja kahju, et meie naised napilt Soomele alla jäid,” jagab ta oma muljeid.

Head meelt valmistavad juubilarile ka sportlikud lapselapsed: 12-aastane Marie on edukas tennisetüdruk, Anette töötab Eesti laskesuusakoondise füsioterapeudina ja Kaspar mängib jalgpalli Premium liigas Harju Laagri võistkonnas