Leedu esiklubi jõudis esmakordselt finaalturniirile, tiitlikaitsja Selver langes konkurentsist

Selgunud on kõik Credit24 Meistriliiga Final Fourile pääsejad ehk poolfinalistid. Mängupäeva kaks viimast veerandfinaali lõppesid mõlemad viie geimiga, võit läks kirja ühele Eesti klubile.

Kahjuks ei näe finaalturniiril tiitlikaitsja Tallinna Selverit, kes kaotas veerandfinaali teise mängu Leedu esiklubile Gargždai Amber-Arlangale 2:3 (25/22 18/25 22/25 25/21 12/15) ning langes konkurentsist, sest ka avamängu oli pealinna klubi kaotanud. Poolfinaalis on Gargždai vastaseks Tartu Bigbank.

Kaotus tuli vaatamata Timo Lõhmuse supermängule, kes tõi koguni 31 punkti (+16). Oliver Orav lisas 17 punkti (+4) ja Mihkel Varblane 16 (+9). Selveri vastuvõtt oli 48%, rünnak 44%, blokist saadi 7 ja servilt 8 punkti (18 viga).

Võitjate edukaim oli Daumantas Katinas 24 punktiga (+15). Leedukate vastuvõtt oli 42%, rünnak 47%, blokiga saadi 13 punkti ja servil löödi 5 ässa ning eksiti 18 servil.

Päeva viimases mängus tagas TalTech 3:2 (22/25 25/20 25/20 23/25 18/16) võiduga RTU/Robežsardze/Jūrmala üle seitsmeaastase pausi järel koha nelja parema seas. Poolfinaalis läheb TalTech vastamisi Pärnuga.

TalTechi rünnakuid vedasid taaskord Kevin Saar ja Matej Šmidl, tuues vastavalt 25 (+12) ja 24 punkti (+9). Tallinna klubi vastuvõtt oli 66%, rünnak 46%, servipunkte kogunes 9 (5 ässa lõi Martti Keel) ning blokiga teeniti 12 punkti (neist 5 läks Saare nimele).

RTU edukaimana tõi Matiis Gabdulins 21 silma (+7). Läti klubi vastuvõtt oli 50%, rünnak 39%, blokist saadi 10 punkti, servilt 6 (17 viga).

Nelja meeskonna osalusel toimuv Final Four turniir toimub 25.-26. veebruaril Tartus A le Coqi spordihoones. Finaalturniiri piletid on juba saadaval Piletikeskuse lehel!