Reklaam sulgub sekundi pärast

Laupäeval selguvad meeste Balti võrkpalliliiga Final Fourile pääsejad

Võru Barrus VK meeskond
Võru Barrus VK meeskond — FOTO: Andri Tallo/Võru Barrus VK

Laupäeval peetakse meeste Balti liiga otsustavad veerandfinaalmängud ning selguvad kõik Final Fouril osalejad.

Veerandfinaalseeriad on 2-mängulised, teine mäng toimub põhiturniiri kõrgemal kohal lõpetanud meeskonna kodusaalis. Veerandfinaalide kõik kordusmängud peetakse laupäeval, 25. veebruaril, vahendab volley.ee

Edasipääseja selgitamisel vaadatakse esmalt võitude ja seejärel punktide arvu (3:0 ja 3:1 edu annavad võitjale kolm punkti, 3:2 võitjale kaks ja kaotajale ühe). Kui võidud ja punktid on võrdsed, selgitab edasipääseja kuldne geim. 

4.- ja 5. märtsil toimuva Final Fouri korraldusõiguse sai põhiturniiri võiduga Tartu Bigbank, kes veerandfinaali mängima ei pea. 

Veerandfinaalid

Pärnu Võrkpalliklubi ja Selver/TalTechi paaris võitis avakohtumise 3:1 Pärnu meeskond. Kordusmäng algab TalTechi spordihoones laupäeval, 25. veebruaril kell 19.30. 

Selver/TalTechi peatreener Andres Toobal loodab kodusaalis teha vigade paranduse ja raskest seisust siiski edasipääsu välja võidelda.

“Esimene mäng jäi meil puhtalt vaimse valmisoleku taha. Kui on olulised mängud, kus me justkui peaksime võitma, tekib kammitsus ja asjad ei laabu. Rasketel hetkedel läheb mängijatel väga lihtsalt tuju ära ja tekib ideede puudus. Mugavustsoonis mängime me väga okeilt, aga ebamugavamates olukordades tekib peataolek ja puudu on liidrist,” rääkis Toobal. 

“Midagi katki pole, meil on võimalus ju olemas ja oleme ka varem nende vastu hästi mänginud ehk oleme selleks võimelised. Tuleb lihtsalt platsil seda näidata ja endasse uskuda, vaja on õiget suhtumist – enesekindlust ja eneseusku.” 

Pärnu juhendaja Toomas Jasmin kinnitas, et meeskond pärast avamängus saadud võitu pilvedesse ei tõusnud.

“Mänguga jäin kindlasti rahule, oluline võit ja mehed võitlesid algusest peale korralikult. Aga laupäeva peale mõeldes jääme me realistideks, kõik algab nullist ja seal on vaja uuesti kõvasti madistada. Me läheme mängu võitu püüdma, mitte ei mõtle kuldsele geimile või muule taolisele. Kordusmängus loodan samamoodi meeskondlikule mängule,” sõnas Jasmin. 

Võru Barrus Võrkpalliklubi kaotas avakohtumise 1:3 Daugavpilsi Ülikool/Ezerzemele. Kordusmäng Daugavpilsis algab laupäeval kell 18.00. 

Võru meeskonna peatreener Oliver Lüütsepp tõdes avakohtumise järgselt, et meeskonnal on sel tasemel kogemusi vähe, lisaks on kaks põhimeest puudu. 

“Vastane oli avamängus parem. Püüdsime kõigest väest, aga eks meil koosseisus on muutujaid sees. Tuleb vastasele au anda, alustasid väga kõva blokiga. Me olime natuke krampis ka ja tekkis ebakindlus sisse. Annab mängida stabiilsemalt ja ei tohi lasta mõõnasid sisse, mis lõhub meie mängu. Vähem vigu nii servil kui rünnakul ja läheb mäng teistsuguseks,” oli juhendaja pärast avamängu siiski lootusrikas. 

Kolmas veerandfinaali avamäng Jekabpilsi Luši ja RTU/Robežsardze/Jurmala vahel lõppes RTU 3:0 võiduga. Kordusmäng peetakse 25. veebruaril kell 17.00.