Reklaam sulgub sekundi pärast

Lätiga viis geimi mänginud Eesti sai napi võidu

Eesti naiste võrkpallikoondis
Eesti naiste võrkpallikoondis — FOTO: Marko Uusküla/volley.ee

Eesti naiste koondis pidas täna teise kontrollkohtumise Läti vastu ja sai 3:2 võidu, kirjutab volley.ee.

Kahes esimeses geimis ei saanud eestlannad kuidagi oma mängu käima ja jäid 0:2 kaotusseisu (geimid 18:25 ja 16:25), ent kolmandas haarati Kadi Kullerkannu vedamisel 12:1 eduseis ning võideti geim 25:13. Sama hooga pöörati enda kasuks ka neljas vaatus 25:14 ning viiendas jäi 18:16 samuti peale Eesti.

STATISTIKA: Liis Kullerkann ja Kristiine Miilen tõid kumbki 10 punkti (+7 ja +6), Nette Peit panustas 9 silma (+0), 7 punkti kanti nii Eliise Hollase (+5), Kertu Laagi (+6) kui Kadi Kullerkannu (-2) arvele. Eesti vastuvõtt oli 40%, rünnak 44%, blokipunkte kogunes 9 (4 blokki sai kirja Liis Kullerkann) ning servipunkte 6 (eksiti 18 pallingul).

Läti naiskonna edukaimad olid võrdselt 11 punktiga Marta Kamelija Lvinska ning Paula Nikola Neciporuka. Läti vastuvõtt oli 34%, rünnakuid lahendati 36-protsendiliselt, blokist saadi 9 ja servilt samuti 9 punkti (15 viga).

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Karolina Kibbermann, Kadi Kullerkann, Kristiine Miilen, Nette Peit, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, libero Janelle Leenurm. Lisaks kuulusid koosseisu Melissa Varlõgina, Kertu Laak, Merilin Paalo, Liisbet Pill, Kätriin Põld, Carmel Vares ja Sonja Siimson.

Läti algkoosseis: Elza Reknere, Paula Nikola Neciporuka, Marta Kamelija Levinska, Anija Jurdza, Anna Rita, Junora Vegele, liberod Sindija Boze ja Elina Zvaigzne.

Eesti jäi avageimis Kadi Kullerkannu rünnakuvea järel 1:6 kaotusseisu, ent sama mängija eduka rünnaku järel saadi vahe ühepunktiliseks – 10:11. Lätlannad pääsesid geimi keskel taas eest 16:11 ning edasi kärises vahe veelgi suuremaks – 20:14-le. Geim läks Lätile tulemusega 25:18. Geimi lõpuosas said mänguaega Kertu Laak, Melissa Varlõgina ja Sonja Siimson.

Teises vaatuses naasis algkoosseis platsile. Selleski vaatuses tegutsesid lätlannad kaitses suurepäraselt ja Eesti rünnakud ei tahtnud kuidagi maha jääda. 7:7 seisult teenis Läti järjest neli punkti, Peidi asemel sekkus Nora Lember. 9:13 kaotusseisul kasutas Alessandro Orefice mõtlemisaega. Leenurme asemele tuli platsile Merilin Paalo. Eesti püsis kahe-kolme punkti kaugusel, kuid geimi lõpus läks vahe taas suuremaks. Meie tehnilise praagi järel oli Läti peal 21:15, taas mõtlemisaeg Eesti peatreenerilt. Geimi võitis Läti tulemusega 25:16.

Kolmandas geimis jätkas sama koosseis. Kadi Kullerkannu serviäss ning vastase eksimus andsid Eestile 6:1 edu ja veel üks kaval serviäss Kullerkannult suurendas vahe 9:1-le. Ka kaks järgmist punkti teenisid eestlannad ja Läti võttis time-out´i. Hollase rünnak suurendas vahe 19:9-le, Eestil tuli mängu Kätriin Põld, veidi varem sekkus Siimson. Mänguaega said ka Varlõgina ja Laak ning Peit. Geim Eestile 25:13.

Neljandas vaatuses alustasid Varlõgina, Carmel Vares, Lember, Peit, Põld, Liisbet Pill ja Paalo. Eesti jätkas eelmises geimis saadud hea emotsioonida, minnes juhtima 11:5. Varese blokist auti rünnak seadis tabloole seisuks 13:8 ja seda edu enam ei loovutatud. Geimi võitis Eesti naiskond tulemusega 25:14.

Viiendas geimis tulid Eesti eest väljakule Kibbermann, Laak, Miilen, Lember, Hollas, Liis Kullerkann ja Paalo. Seda vaatust läks 6:3 juhtima Läti naiskond, ent Hollase serviäss seadis jalule 6:6 viigi. Kibbermanni punkt andis meile 9:8 edu, matšpallini jõudis esimesena Eesti Lemberi võimsast rünnakust – 14:12 ja time-out. Ent Läti viigistas 14:14, taas time-out. Nüüd said punkti lätlannad, ent ei suutnud nemadki võitu vormistada. Teine võimalus Lätile – 16:15, ent tehti serviviga ja seis oli uuesti viigis. Miilen tõi uue matšpalli – 17:16 ning see ka realiseeriti. Geim Eestile 18:16 ja mäng 3:2.