Reklaam sulgub sekundi pärast

Kurb seeria sai läbi! BARRUS/Võru VK avas viimaks punktiarve

BARRUS/Võru Võrkpalliklubi
BARRUS/Võru Võrkpalliklubi — FOTO: Võrumaa spordiliit

Naiste Meistriliigas lõppes BARRUS/Võru Võrkpalliklubi kurb seeria, kui tänavusel hooajal lahkuti esimest korda väljakult võiduga. Ülejäänud kahes mängus jõudsid võiduni Audentese SG/Noortekoondis ja Rae Spordikool/VIASTON. 

Meistriliiga hooaega 13 kaotusega alustanud BARRUS/Võru Võrkpalliklubi avas 14. katsel punkti- ja võiduarve, mängides koduseinte toetusel 3:0 (25:18, 25:19, 25:21) üle Viimsi/Tallinna Ülikooli. Võitjate ridades jõudsid kahekohalise resultaadini Haide Haring ja Liisa Provotorov, kes kogusid vastavalt 11 ja 10 punkti. Liis Kranichi arvele märgiti 9 punkti. Stefi Siht vastas Viimsi/Tallinna Ülikooli poolel 11 ja Sirli Tänav 10 punktiga.

Võrulannad servisid 12 ässa ja lahendasid punktiks 27% rünnakutest, külalised lõid kaheksa ässa ja näitasid rünnakul 22-protsendilist efektiivsust. Turniiritabelisse esimesed kolm punkti saavutanud BARRUS/Võru VK paikneb viimasel üheksandal kohal, Viimsi/Tallinna Ülikool on kümne punktiga seitsmendal real.

Hea hooga jätkav Rae Spordikool/VIASTON saavutas kümnenda järjestikuse võidu, kui kodupubliku toetusel mängiti 3:0 (25:13, 25:21, 25:15) üle TBD Pharmatech/Kastre. 25 tõstet saanud ja neist 15 (60%) realiseerinud Silvia Pertens panustas võitu 18 punkti, jäädes pluss-miinus arvestuses 14-ga plussi. Liis Kiviloo lisas 10 ja Hanna Pajula 9 punkti. Marta-Mia Ploomipuu tõi külalistele 13 punkti.

Kui servi vastuvõtul olid täpsemad kaotajad (TBD Pharmatech/Kastre positiivne vastuvõtt 39% ja Rael 32%), siis rünnakul oli mäekõrguse ülekaaluga parem koduvõistkond, kes lahendas punktiks 45% rünnakutest. Tartu võistkonna sama näitaja oli 29%. Samuti oli Rae esindus edukam servil, kus jäädi nelja punktiga plussi – nelja vea kõrvale kogunes kaheksa ässa. TBD Pharmatech/Kastre eksis servil üheksal korral ja lõi kolm ässa. Mängu kordus asub siin.

Turniiritabelis kolmandal kohal jätkav Rae Spordikool/VIASTON on kogunud 33 ja viiendat kohta hoidev TBD Pharmatech/Kastre 17 punkti.

Viljandi Metall pidi leppima kuuenda järjestikuse kaotusega, jäädes kodusaalis 1:3 (19:25, 25:23, 13:25, 25:27) tulemusega alla Audentese SG/Noortekoondisele. Viljandlannad jäid hätta pealinna võistkonna teravate servidega, kui endale lasti lüüa koguni 15 ässa. Viljandi naiskond kostitas külalisi seitsme serviässaga. Samuti ületas Audentese naiskond Viljandi esindust rünnakul, kus võitjate efektiivsus oli 36% ja kaotajatel 24%.

Audentese SG/Noortekoondis toetus rünnakul eelkõige Nora Lemberile, kes sai 44 tõstet ja kogus mängu lõpuks 22 punkti. Karlotta Kattai assisteeris 10 punktiga. Kelly Metsamärt rõõmustas kodupublikut 16, Kaisa Rei 10 ja Kädi-Lii Väli 9 punktiga.

28 punkti kogunud Audentese SG/Noortekoondis tänase võiduga turniiritabelis kõrgemale ei tõusnud, jätkates neljandal kohal. 16 punkti teeninud Viljandi Metall on kuues.

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN