Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuivonen – Jürgenson ja Kais – Meius löövad Rumeenias kaasa U22 Euroopa meistrivõistlustel

Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson 2022. aasta Jazz Pesulad Cupi
Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson 2022. aasta Jazz Pesulad Cupi — FOTO: Gertrud Alatare/volley.ee

26.-29. juulini toimuvad Rumeenias Timișoaras U22 vanuseklassi rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlused, kus löövad eestlastest kaasa Eva Liisa Kuivonen – Liisa-Lotta Jürgenson ja Kaur Erik Kais – Rasmus Meius.

Euroopa meistrivõistlustel osaleb nii naiste kui meeste turniiril 32 paari. Esmalt selgitatakse paremusjärjestus alagruppides, seejärel jätkatakse sõelmängudega. Alagrupist pääsevad edasi kolm esimest paari.

Kuivonen ja Jürgenson kuuluvad EMil G-alagruppi ühes Šveitsi, Rumeenia ja Taani esindustega. Eestlannad on suurturniiri eel rahulikud ega pinget tunne. “Meil on selline tunne, et oleme Euroopa meistrivõistlustel põhjusega ja ei tulnud lihtsalt turismireisile. Kindlustunnet tõstab asjaolu, et esmakordselt on meiega kaasas koguni kaks treenerit, nii Laos Lukas kui Rivo Vesik. Meil on küll hirmkõva alagrupp, aga pole põhjust kedagi karta,” sõnasid nad.

Kuivoneni ja Jürgensoni esimene vastane on kolmapäeval kell 14 Taani duo Clara Windeleff ja Sofia Nørager Bisgaard, samal õhtul kell 19.10 võtavad eestlannad mõõtu šveitslannade Leona Kerneni ja Annique Niederhauseriga. Neljapäeval kell 14 peavad Kuivonen ja Jürgenson viimase alagrupimängu Rumeenia paari Andreea Iustina Corcoze ja Alexandra Adriana Daniloaia vastu.

Vaata naiste G-alagrupi ajakava ja tulemusi.

Kaisi ja Meiuse H-alagrupis on lisaks eestlastele Iisraeli, Portugali ja Taani paarid. “Esimene eesmärk on alagrupist edasi pääseda, aga tase on siin päris korralik ja ühtlane. EMidel sõltub ka väga palju loosist, aga ma arvan, et kui jõuaksime veerandifinaali, oleksime päris rahul. Heal päeval, kui kõik õnnestub, oleme võimelised esinelikukohtadele mängima, aga samuti võime halvemal päeval peaaegu kõigile kaotada. Ootused ja lootused on mängida oma parimat mängu ja küll siis tuleb ka tulemus, mida väärime,” avaldas Meius turniiri eel mõtteid.

Kais ja Meius kohtuvad kolmapäeval kell 14.50 iisraellaste Kevin Cuzmiciovi ja River Dayga ning neljapäeval portugallaste Guilherme Maia ja Filipe Leite ning taanlaste Jonathan Stenholt Kroghi ja Hjalmer Elmbæk Madseniga.

Vaata H-alagrupi meeste ajakava ja tulemusi.