Kuivonen ja Jürgenson pääsesid U22 Euroopa meistrivõistlustel alagrupist edasi

Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson 2022. aasta Jazz Pesulad Cupi
Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson 2022. aasta Jazz Pesulad Cupi — FOTO: Gertrud Alatare/volley.ee

U22 vanuseklassi rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlustel Rumeenias Timișoaras lõpetasid Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson neljapäeval alagrupiturniiri võidukalt ning pääsesid järgmisesse ringi, Kaur Erik Kaisil ja Rasmus Meiusel ei õnnestunud alagrupis ühtegi vastast alistada.

Kuivonenil ja Jürgensonil, kes alustasid kolmapäeval turniiri kahe kindla kaotusega Taani ja Šveitsi paaridele, oli selg enne viimast ja otsustavat alagrupimängu vastu seina. Võit ja alagrupi kolmas koht tähendas edasipääsu, kaotuse korral oleks paar pidanud leppima madalamate kohtade peale mängimisega.

Mäng edasipääsu peale toimus Kuivonenil ja Jürgensonil Rumeenia paari Andreea Iustina Corcoze ja Alexandra Adriana Daniloaiaga. Eestlannad suutsid keeruliseks osutunud turniiri avapäeva unustada ning otsustavas mängus oldi vastasest kogu matši vältel üle, tasuks 2:0 (21:15, 21:18) võit. “Suutsime Rumeeniat oma serviga pidevalt survestada ja nad emotsionaalse pinge alla panna. Enda mängu muutsime nii palju, et vahetasime omavahel positsioonid ära,” kirjeldas Kuivonen edu võtit.

24 parema sekka pääsenud eestlannad jätkavad turniiri reedel, kui kell 9.50 minnakse play-offis vastamisi Itaalia duo Margherita Tega ja Anna Pelloiaga, mängus on koht 16 parema võistkonna seas.

Naiste ajakava ja tulemused on nähtavad siin.

Kais ja Meius pidasid neljapäeval alagrupis kaks kohtumist, mis mõlemad minimaalse vahega kaotati. Paaride ühtlasele tasemele turniiril viitab asjaolu, et alagrupis kolme kaotusega viimaseks jäänud Kaisi ja Meiuse kõik matšid olid kolmegeimilised – kolmapäeval kaotati 1:2 (21:17, 19:21, 11:15) hiljem alagrupi võitnud Iisraeli paarile Kevin Cuzmiciovile ja River Dayle, neljapäeval samuti ülinapilt 1:2 (21:14, 17:21, 16:18) portugallastele Guilherme Maiale ja Filipe Leitele ning hiljem taas 1:2 (21:16, 13:21, 13:15) Taani paarile Jonathan Stenholt Krogh’le ja Hjalmer Elmbæk Madsenile.

Kuigi Kais ja Meius enam kõrgete kohtade eest võidelda ei saa, pole turniir eestlaste jaoks lõppenud. Reedel kell 16.30 kohtuvad nad Rumeenia paari Vasile George Brebani ja Denis Ionut Boldisega.

Meeste ajakava ja tulemused on nähtavad siin.