Kuivonen ja Jürgenson lõpetasid U22 Euroopa meistrivõistlused üheksandana, Kais ja Meius 25.

Eva Liisa Kuivonen rünnakul MK-etapil Helsingis
Eva Liisa Kuivonen rünnakul MK-etapil Helsingis — FOTO: CEV

Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson leppisid Rumeenias Timișoaras toimuval U22 vanuseklassi rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlustel kaheksandikfinaalis kaotusega ning teenisid üheksanda koha, Kaur Erik Kais ja Rasmus Meius lõpetasid 25. kohal.

Kuivonen ja Jürgenson alistasid reede hommikul vaheringis 2:0 (21:17, 21:17) Itaalia paari Margherita Tega ja Anna Pelloia ning läksid seejärel kaheksandikfinaalis kokku leedulannade Daniele Kvedaraite ja Ariana Rudkovskajaga. Kahvatult tegutsenud Kuivonen ja Jürgenson ei suutnud leedulannade võitu väärata ning 0:2 (15:21, 17:21) kaotusega lõppes eestlannade käesoleva hooaja esimene tiitlivõitlus üheksanda kohaga.

“Päeva esimene mäng Itaalia vastu oli kena, sest suutsime oma rohketest servivigadest hoolimata vastuvõtust ründamist ja blokk-kaitset korras hoida. Mäng leedulannadega oli seevastu igast küljest kehv – vastuvõtt, tõsted ja lahendused ei õnnestunud. Vastased tegid omad asjad oodatust paremini ära ja väärisid võitu, võib-olla lihtsalt mitte nii suurt,” avas Jürgenson viimase võistluspäeva tagamaid.

Alagrupiturniiril kõik kolm kohtumist napilt 1:2 kaotanud ja sellega edasipääsulootused minetanud Kais ja Meius lõpetasid turniiri reedel võidukalt, alistades 25. koha kohtumises mäekõrguse ülekaaluga 2:0 (21:9, 21:10) kohaliku Rumeenia duo Vasile George Brebani ja Denis Ionut Boldise.

Kuivoneni ja Jürgensoni ootab tänavu ees veel üks omaealiste tiitlivõistlus, kui novembri keskel osaletakse Tais U21 vanuseklassi maailmameistrivõistlustel.