Kuivonen ja Jürgenson jäid Šveitsi MK-etapil kvalifikatsiooni pidama

kuivonen-jurgenson2

Rannavõrkpallurid Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson osalesid neljapäeval Šveitsis Spiezis Future taseme MK-etapi kvalifikatsiooniturniiril ning kaotusega teises ringis põhiturniirile ei jõudnud.

Kuivonen ja Jürgenson tunnistasid, et tundsid esimese matši eel parajalt närvikõdi. Nad katsetasid enda jaoks uut võistlusolukorraks valmistumise viisi – juba enne kohtumist mõeldi läbi võimalikud mänguolukorrad ja lahendused. Kvalifikatsiooniks parima paigutuse teeninud Kuivonen ja Jürgenson mängisid esmalt Šveitsi paari Deborah Lutzi ja Jasmine Wandeleriga, keda võideti 2:0 (21:16, 21:19). “Esimeses geimis saime kohe eest ära, lõime head servi. Teises geimis kaotasime kõik pikad pallivahetused ja nad hakkasid servima kahe mängija vahele. Geimi lõpus tekkis väike värin, aga saime sellest üle – Liisa-Lotta pani ässa ja ma sain bloki,” ütles Kuivonen esimese mängu kohta.

Põhiturniirile pääsemiseks vajasid eestlannad võitu ka kvalifikatsiooni teises ringis. Järgmise ringi vastased olid tšehhitarid Michaela Brinkova ja Karin Zolnercikova, kes paigutati kvalifikatsiooniks üheksandale reale. Paraku olid mängus põhiturniirile pääsu peale kindlamad Tšehhi naised, võites kohtumise 2:0 (21:16, 21:14). Sellega lõppes ka Kuivoneni ja Jürgensoni esimene Future ehk kõige madalama taseme MK-etapp.