Koosseisus muudatusi teinud Selver x TalTech suutis CEV Cupi võiduga alustada

Selver x TalTech ja Orion Stars.
Selver x TalTech ja Orion Stars. — FOTO: Britt Mäekuusk/volley.ee

Selver x TalTech alustas CEV Cupi 1/32-finaali Sloveenia klubi Maribori OK i-Venti vastu kodupubliku ees 3:1 võiduga.

Et viimased mängud pole Andres Toobali juhendatava meeskonna jaoks edukalt läinud, saatis peatreener Maribori vastu algkoosseisus platsile 19-aastase sidemängija Tristan Urbi, mitte senise põhiside Ivan Markovici. Side ja ründajate koostöö sujuski varasemast paremini ning Selver x TalTech võitles endale välja 3:1 (22:25, 25:21, 27:25, 25:23) võidu.

STATISTIKA: Võitjate rünnakuid vedas Lincoln Williams, kes panustas koguni 32 punkti (+22), Keith Pupart lisas 16 punkti (+14), Tristan Täht panustas 13 punktiga (+3) ja Ian Parish tõi 11 silma (+6). Selver x TalTechi vastuvõtt oli 50%, rünnak 43%, blokist teeniti 9 punkti ja servil löödi 7 ässa ja eksiti 15 pallingul.

Maribori edukaimaks kerkis 11 punktiga (+7) Jaka Sešek. Sloveenia klubi vastuvõtt oli 53% ja rünnak 42%, blokk saadi Selverile ette 8 korral ning serviga teeniti 3 punkti (eksiti 11 servil).

Mängu käik:

Selver x TalTechi algkoosseis: Tristan Urb, Lincoln Williams, Tristan Täht, Keith Pupart, Ian Parish, Andri Aganits, libero Denis Losnikov.

Avageimi kulges algul sloveenide dikteerimisel, Williamsi rünnaku järel oli vahe minimaalne (9:8) ja vastaste eksimus tõi tabloole 9:9 viigi. Edasi kulges geim tasavägiselt, kuni Maribor lõpu eel kolmepunktilise edu haaras – 19:16. 21:17 seisust suudeti Parishi edukate rünnakute toel jõuda veel punkti kaugusele (21:20), ent enamaks siiski jaksu polnud ja geim kuulus tulemusega 25:22 Mariborile.

Teise vaatuse alguses pääses Selver x TalTech mängu esmakordselt juhtima, minnes 7:6 ette. Kodumeeskond läks Parishi rünnaku järel 11:9 juhtima, sundides vastased mõtlemisajale. Pupart tõi ka järgmise punkti Selverile, ent Maribor viigistas serviässa järel 13:13. Blokipunkt andis taas kolmepunktilise edu (16:13) Tallinna klubile, Pupart tegi skooriks 21:18 ja geimi võitis Selver x TalTech 25:21.

Kolmas geim algas kodumeeskonna jaoks 6:10 kaotusseisuga, ent sealt suudeti välja ronida ja geimi keskel jõuti Tähe ässa järel 13:13 viigini. See geim oli tasavägine lõpuni, esimesena jõudis geimpallini Maribori meeskond, ent 24:23 seisu ei suudetud geimivõiduks realiseerida. Lõpus võitis vaatuse Williamsi vedamisel Selver 27:25.

Neljas vaatus kulges punkt-punktis, Aganitsa blokk andis Selver x TalTechile 10:9 edu, ent suuremat vahet ei õnnestunud sisse teha. Geimi keskel haarasid hoopis vastased 17:14 edu ja Toobal kutsus mängijad mõtlemisajale. Eesti klubi jõudis 18:18 seisuni ja edasi mingi punkt-punktis ning geimi otsustavatel hetkedel tegutsesid kindlamalt Selveri mehed. Geimpalli tõi Williams ja viimase punkti andis blokk! Geim kuulus tulemusega 25:23 Eesti klubile, kes teenis seega 3:1 võidu.

Sloveenias toimuv kordusmäng peetakse 16. oktoobril.

Kolmapäeval kell 19.00 peab CEV Challenge Cupi 1/32-finaali avamängu Pärnu Võrkpalliklubi, kes võõrustab Ukraina klubi Horodoki Epicentr-Podolyanyt.