Kolm matšpalli päästnud Taltech tuli välja keerulisest seisust, raske võit ka Tartu Ülikool/Bigbankile

taltech-naised1

Optibet naiste Balti liigas toimus täna kaks viiegeimilist põnevusmängu, mis mõlemad lõppesid Eesti võistkonna võiduga.

TalTechi spordihoones läksid vastamisi TalTech/Tradehouse ja Jonava Aušrine, kes kumbki tänavusel hooajal kaotusekibedust tundnud ei olnud. Lisaks püsisid mõlemad naiskonnad enne tänast täiseduga. kirjutab volley.ee

Kahes esimeses geimis leedulannade paremust tunnistanud TalTech võitis kolm järgmist, saavutades raskest seisust 3:2 (24:26, 20:25, 26:24, 25:23, 15:13) võidu. Lõpptulemuse muudab magusamaks asjaolu, et võõrustajad päästsid kolmandas geimis 21:24 seisul kolm matšpalli ja viiendas jäädi 4:8 kaotusseisu.

Milja Raitis tõi võitjatele 20, Dzintra Lember 19, Kätriin Põld 16, Eliisa Peit 14 ja Marily Lass 12 punkti. Kui servi vastuvõtul oli parem Leedu võistkond (48%-39%), siis rünnakul oli edukam TalTech (39%-32%).

Viiegeimilises mängus jõudis võiduni ka Tartu Ülikool/Bigbank, võites võõrsil 3:2 (25:23, 25:23, 23:25, 22:25, 15:6) tulemusega SUFA klubs/DU. 78 tõstet saanud Annabel Huik lahendas neist 23 (29%) ja lõpetas vastasseisu ülepaltsimängijana 27 punktiga, jäädes 21 punktiga plussi.

Laura Liisa Maiste assisteeris 26 ja Mari Arak 16 punktiga. Servi vastuvõtul kindlalt tegutsenud tartlannad (positiivne vastuvõtt 72%) lahendasid rünnakuid 37-protsendiliselt. Lätlannade vastuvõtt oli 67% ja rünnak 31%. Miinuspoolele tuleb kanda Tartu naiskonna rünnakul tehtud 21 omaviga. Daugavpilsi võistkond eksis rünnakul 15 korral.

Kaotusega pidi leppima Barrus/Võru Võrkpalliklubi, kes jäi Jelgavas 1:3 (21:25, 27:29, 25:20, 24:26) resultaadiga alla kohalikule VK Jelgavale. Seejuures oli võrulannadel teises ja neljandas geimis enda servil kasutada üks geimpall. Hanna-Liisa Ilves panustas Võru naiskonna tulemusse 20, Salme Adeele Hollas 19, Haide Haring 10 ja Kätriin Kauksi samuti 10 punkti.

Ainsana kaotuseta jätkav TalTech/Tradehouse tõusis 20 punktiga teiseks, Aušrine on ühe enampeetud mänguga kogunud 22 punkti. Seitse punkti võtnud Tartu Ülikool/Bigbank on seitsmes, kuus punkti kogunud Audentes SG/Noortekoondis kaheksas ja samuti kuus punkti noppinud Barrus/Võru Võrkpalliklubi üheksas.