Kolm matšpalli päästnud Tallinna Ülikool/Kikas tuli muinasjutulise lõpuga Eesti meistriks!

Teisipäeva õhtul selgus naiste Eesti võrkpallimeistrivõistlustel kuldmedaliomanik, kui 2006. aasta järel tuli Eesti meistriks Tallinna Ülikooli naiskond, võites finaalseerias kolmandat korda Tartu Ülikool/Bigbanki. 

Avageimi esimeses pooles kumbki võistkond pikalt eest ei pääsenud ja otsustavatele punktidele mindi 16:16 viigiseisult. Seejärel tegid võõrsil mänginud tartlannad 3:0 vahespurdi, asudes 19:16 ja 22:18 juhtima. Geimi lõpus särasid tablool Tartu esinduse 25:22 võidunumbrid. Ann Starkopfi haigestumise tõttu juhtis täna Tartu naiskonna mängu Kaili Laanemets.

Teise geimi sündmusi dikteeris koduvõistkond Tallinna Ülikool/Kikas, kes haaras koguni 14:8 eduseisu. Kuigi külalistel õnnestus vahe neljapunktiliseks (13:17) mängida, siis võõrustajatele ohtlikuks ei saadud – TLÜ/Kikas viigistas 25:21 geimivõiduga mänguseisu.

Kohtumise põnevaimaks kujunes kolmas geim, mis kulges justkui Ameerika mägedel. Esmalt mindi võrdselt kuni 11:11 viigiseisuni. Seejärel rõõmustas Tallinna naiskond saali tulnud kodupublikut 5:0 vahespurdiga. Koduvõistkonna 17:12 eduseisus tundus, et geimi saatus on otsustatud, kuid Tartu naiskond ei olnud enda viimast sõna veel öelnud. Esmalt kogusid külalised kolm järjestikust punkti ja õige pea jõuti 18:18 viigiseisuni. Järgnevaltel punktidel liiguti kuni 22:22 seisuni sarnase stsenaariumi järgi – Tallinna võistkond sai juhtima, kuid Emajõelinna naiskond viigistas esimesel võimalusel. Suurest kaotusseisust välja tulnud tartlannad asusid omakorda 23:22 eduseisu ja kallutasid tasavägise geimi 25:23 resultaadiga enda kasuks.

Tõusude ja mõõnadega mäng jätkus ka neljandas geimis, kus tartlannade 11:7 eduseis muutus esmalt 11:11 viigiseisuks ja seejärel 16:18 kaotusseisuks. Geimi lõpus säras Raili Hunt, kelle rünnakute toel võttis Tallinna võistkond kindla 25:18 geimivõidu.

Põnevusest ei jäänud puudu ka viiendas geimis, milles Tartu naiskond spurtis 11:6 ette ja omas 14:11 eduseisus kolme tiitlipalli. Ühtegi neist külalised realiseerida ei suutnud, kui viis järjestikust punkti võitnud TLÜ/Kikas tuli 2 tundi ja 14 minutit kestnud lahingu järel Eesti meistriks. Mängu statistika on nähtav SIIN ja kordus SIIN.

Võitjate peatreener Sten Esna oli kohtumise järgselt mõistetavalt rõõmus. “Ei oska seda sõnadesse panna, olen tüdrukutele väga tänulik, see oli muinasjutuline lõpp. Seda tiitlit ei saa meilt enam keegi ära võtta, kirjutasime ühe ilusa peatüki Eesti võrkpalli ajalukku,” kommenteeris Esna, kellel jagus ka kiidusõnu Marily Lassi suunas: “minu jaoks on ta Balti liiga parim libero.”

Marily Lass kiitis treeneriteduo Sten Esnat ja Laos Lukast. “Uskusin, et võit tuleb ära, kuigi eelmise mängu lõpp oli valus. Üks treener on emotsionaalsem ja teine rahulikum, nad tasakaalustavad üksteist,” rääkis Lass. 

Tallinna Ülikool/Kikase jaoks oli Eesti meistrivõistluste kuldmedal tänavu ainus autasu, kui Balti liigas jäädi neljandaks ja Eesti karikavõistlustel avaringist edasi ei pääsetud. Viimati tuli Tallinna Ülikooli naiskond Eesti meistriks 2006. aastal, kui TLÜ/Cartini mängis finaalseerias üle Viimsi VK Milstrandi. Esikoht võeti ka 2005. ja 2004. aastal. Tartu naiskonna jaoks oli tegemist tänavuse hooaja kolmanda medaliga, kui lisaks Eesti meistrivõistluste hõbemedalile tuldi Eesti karikavõitjaks ja võideti Balti liigas hõbemedal. 

Naiste Meistriliiga tänavuse hooaja parimad mängijad:

Parim nurgaründaja Eva Liisa Kuivonen

Parim nurgaründaja Raili Hunt

Parim libero Marily Lass

Parim temporündaja Kätriin Põld

Parim temporündaja Eliise Hollas

Parim sidemängija Häli Vahula

Parim diagonaalründaja Ingris Suvi