Reklaam sulgub sekundi pärast

Kiirkasiino rannavolle suvetuur lõppeb Paides Tariston Cupiga

2022. aasta Tariston Cupi naiste finaal Eva Liisa Kuivoneni ja Liisa-Lotta Jürgensoni ning Gerli Gulli ja Mari Loormani vahel
2022. aasta Tariston Cupi naiste finaal Eva Liisa Kuivoneni ja Liisa-Lotta Jürgensoni ning Gerli Gulli ja Mari Loormani vahel — FOTO: Gertrud Alatare/volley.ee

Tänavune kuuest etapist koosnev Kiirkasiino rannavolle suvetuur kulmineerub sel nädalavahetusel Paides, kus toimub Tariston Cupi nime kandev finaaletapp.

Suvetuuri viimasele etapile registreerus 49 paari, kelle seas on 33 meeste ja 16 naiste paari. Reede õhtul kell 17 on Paide tehisjärve väljakutel kavas meeste kvalifikatsiooniturniir, põhiturniiridega alustatakse laupäeval kell 10. Pühapäeval on kavas poolfinaalid ja kohamängud ning finaalpäev algab sarnaselt laupäevale samuti kell 10. Pühapäevasest finaalpäevast näeb otseülekannet Postimehe portaalist.

Meeste seas on finaaletapil Eesti paaridest favoriidikoormat kandmas eelmise turniiri, Barrus Cupi võitnud Urmas Piik ja Dmitri Korotkov ning Võrus teiseks tulnud Kaur Erik Kais ja Rasmus Meius. Finaalpäeva sihivad teiste seas möödunud nädalavahetusel Barrus Cupi veerandfinaalis Jazz Pesulad Cupi võitjad Mihkel Nuudi ja Karl Maidle konkurentsist lülitanud ning lõpuks neljandaks jäänud Tristan Täht ja Joosep Põldma. Kõrgeimate kohtade nimel heitlevad ka vabapääsmega otse põhiturniirile pääsenud leedulased Karolis Palubinskas ja Saulius Vilkelis, kellest Palubinskas tundis Mantas Donelaga võidurõõmu tänavu Mati Vetevoolu mälestusturniiril Kloogarannas. Kvalifikatsioonist alustavad turniiri veel kaks Leedu paari – Povilas Piešina ja Jonas Grikšas ning Raigardas Mačionis ja Dovydas Sinkevičius. Välispaaridest võistlevad Paide kvalifikatsiooniturniiril veel lätlased Arnis Reliņš ja Rinalds Aišpurs, Ģirts Zīle ja Ansis Dobelis ning Toms Emils Liepa ja Ernests Puskundzis.

Naiste turniiril on kullasoosikuks mitu nädalat välisturniiridele ja omaealiste Euroopa meistrivõistlustele keskendunud ning mullu Kiirkasiino suvetuuri üldvõidu noppinud Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson, aga pjedestaalile pürgivad ka Barrus Cupi võitnud Gerli Gull ja Mari Loorman ning sama võistluse kolmandal kohal lõpetanud Hanna Pajula ja Kristi Nõlvak. Kui meeste turniiril osaleb kokku kuus välismaalt kohale sõitvat duot, siis naiste konkurentsis näeb Paides vaid üht välispaari, lätlannasid Rūta Zīlet ja Vanesa Grosbergat.

Tariston Cupil võistlevaid paare saab näha siit, jooksvat ajakava ja tulemusi näeb skoor.ee veebilehelt. Kiirkasiino suvetuuri kokkuvõtvat pingerida Tariston Cupi eel näeb meestel siit ja naistel siit.