Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas Võru Barrus suudab raskest seisust välja tulla ja seeriat pikendada või marsib Selver/TalTech finaali?

Võru Barrus VK meeskond
Võru Barrus VK meeskond — FOTO: Andri Tallo/Võru Barrus VK

Täna kell 19.00 lähevad TalTechi spordihoones Eesti meistrivõistluste poolfinaalis kolmandat korda vastamisi Selver/TalTech ja Võru Barrus Võrkpalliklubi, kirjutab volley.ee.

Selver/TalTech tagab võidu korral pääsu finaali, sest juhib kolme võiduni peetavat seeriat mängudega 2:0. Meeskonna peatreener Andres Toobal loodab täna finaalikoha kindlustada, ent teab, et viimane samm on kõige raskem.

“See viimane samm on meil varemgi tegemata jäänud. Aga eks see on meestele teada ja seekord tahame sama reha otsa mitte astuda. Peame olema piisavalt targad ja end kõvasti kokku võtma. Võru tuleb selg vastu seina seisus ja kindlasti riskeerivalt mängima. Meie asi on mitte nende rütmiga kaasa minna, olla kannatlikud ja teha oma asju,” kommenteeris Toobal.

Võru on senises kahes kohtumises kätte saanud vaid ühe geimi ja meeskonna peatreener Oliver Lüütsepp mõistab olukorra keerukust, ent tahab mõistagi seeria tagasi koju viia.

“Selge eesmärk on seeria veelkord Võrru tuua. Teises mängus olime sellele lähemal, kui esimeses, aga sealt oleks veel vaja sammuke edasi teha. Rünnaku efektiivsus oli suhteliselt madal mõlemal meeskonnal, ent nemad tegid vähem rünnakuvigu ja seda peame parandama. Rääkisme küll enne eelmist mängu servi tähtsusest, ent lõpuks saab võrkpallis ikkagi määravaks rünnak – kes rohkem ära lööb ja vähem eksib, see tavaliselt ka võidab,” sõnas Lüütsepp. “Igal juhul läheme lahingut andma, meil on selg vastu seina ja kaotada pole enam midagi.”

Vajadusel peetav neljas mäng toimub 19. märtsil kell 17.00 Võrus ja viies Tallinnas 22, märtsil kell 19.00.

Esimene finalist selgus eile, kui Tartu Bigbank sai kolmandas kohtumises 3:0 jagu Pärnu Võrkpalliklubist.

Vaata ajakava.

2023. aasta võrkpalli Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale. Võistlusel esikolmikusse jõudnud sportlased teenivad EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid.