Karikavõistluste avamängu võitis esiliiga valitsev meister Gerardo`s Toys/Neemeco

Neemeco naiskond
Neemeco naiskond — FOTO: Allan Mehik

Tänavuste naiste karikavõistluste avamängus alistas võõrsil mänginud Gerardo`s Toys/Neemeco Viimsi/Tallinna Ülikooli, jättes eelringi avavaatuses võõrustajad geimivõiduta. Korduskohtumine toimub 15. oktoobril.

Esimeses geimis kogusid võõrustajad 22 ja teises 23 punkti. Ühepoolseimaks kujunes kolmas geimi, milles kodupubliku lemmik saavutas vaid 13 punkti, leppides seega 0:3 (22:25, 23:25, 13:25) kaotusega.

Avageimis vaid ühe punktiga piirdunud Silja Ostrov kogus mängu lõpuks võitjate resultatiivseimana 11 punkti. Ühegi eksimuseta tegutsenud Ostrovi efektiivsusnäitaja oli kohtumise parim +11. Lidia Lellsaar ja Ingrit Lang lisasid võitu 8 punkti. Elina Lebedeva tõi kaotajatale 11 ja Triin Kaas 9 punkti.

Kui positiivne servi vastuvõtt oli parem koduvõistkonnal (31%-26%), siis rünnakul olid omakorda selgelt edukamad külalised, kes lõid punktiks 32% rünnakutest. Viimsi/Tallinna Ülikooli rünnakuefektiivsus oli 22%. Seejuures kogunes Viimsi/Tallinna Ülikoolile rünnakul 22 omaviga, Gerardo`s Toys/Neemeco eksis rünnakul kaheksal korral. Blokipunktide arvestuses jäid võitjad peale 7-6. Mängu kordust saab vaadata SIIN.

Karikavõistluste veerandfinalist selgub kahe mängu kokkuvõttes, Lilleküla Gümnaasiumis toimuv korduskohtumine algab 15. oktoobril kell 20. Meistriliigas mängiv Viimsi/Tallinna Ülikool peab veerandfinaali jõudmiseks korduskohtumises saavutama 3:0 või 3:1 võidu ja olema parem ka kuldses geimis. Esiliigas pallivale Gerardo`s Toys/Neemecole piisab edasipääsuks kahest geimivõidust.

Nimetatud paari võitja läheb veerandfinaalis kokku Tartu Ülikool/Bigbankiga. Eelringist alustavad ka Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Dorpat/Tartu Vald/TKSK ning eelmisel hooajal finaali jõudnud TBD Pharmatech/Kastre ja Viljandi Metall. Võru naiskonna ja Dorpat/Tartu Vald/TKSK vaheline seeria algab 11. oktoobril kell 19 Võru Spordikeskuses.