Jazz Pesulad Cupil näeb lisaks Eesti paaridele mängimas mitmeid välispaare

Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson 2022. aasta Jazz Pesulad Cupi
Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson 2022. aasta Jazz Pesulad Cupi — FOTO: Gertrud Alatare/volley.ee

Reedest pühapäevani toimub Tartus Rannakeskuses Kiirkasiino rannavolle suvetuuri teine etapp, mis kannab Jazz Pesulad Cupi nime.

Nii meeste kui naiste seas on kohal kõik esimese etapi, Škoda Rakvere Cupi esinelikus lõpetanud paarid. Eesti esipaari Heleene Hollase ja Liisa Remmelgu puudumisel on üheks favoriidiks ka Rakveres võidutsenud paar Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson, kellele pakuvad sel korral konkurentsi paarid Soomest, Lätist ja Leedust. Soomest on kohale sõitnud Venla Väärälä ja Mira Järveläinen ning Ester Hirvonen ja Peppiina Mäenpää, Lätist Amanda Regute ja Līva Sola ning Leedust Ieva Dumbauskaite ja Skalve Krizanauskaite ning Vlada Oganauskiene ja Lilija Firinovic, kes on varemgi Eesti paaridega mõõtu võtmas käinud – naised lõpetasid möödunud hooajal Võru etapi teisena.

Külaliste kõrval mängivad koos Kuivoneni ja Jürgensoniga kõrgetele kohtadele ka Maret Kuuse ja Laura-Liisa Maiste, Renate Pikk ja Juudit Kure-Pohhomov ning Annabel Huik ja Mari Loorman.

Meeste turniiri esikohapretendendid on alles neljapäeval Lätis Jurmalas MK-etapi kvalifikatsiooni mänginud Urmas Piik ja Dmitri Korotkov, aga sarnaselt naiste võistlusele püüavad neile kandadele astuda kõik Rakveres esimese nelja hulka jõudnud paarid – Siim Ennemuist ja Cris Karlis Lepp, Mihkel Nuut ja Karl Maidle ning Kristo Kollo ja Karl Jaani. Eesti paaride kõrval näeb Tartus võistlustules lisaks Eestis elavatele lätlastele Valdis Stalidzansile ja Armands Putnisile teisigi lätlasi – Arnis Reliņšit ja Rinalds Aišpursit, Kristaps Punculisit ja Ralfs Namiķisit, Mārtiņš Auziņšit ja Martins Dāvis Vēversit ning Markus Maculevitsit koos Oskar Kilgiga. Kui naistest loobusid viimasel hetkel turniirist Hollas ja Remmelg, siis sel korral ei löö Tartu etapil kaasa Kaur Erik Kais ja Rasmus Meius.

Jazz Pesulad Cup, mis toimub tänavu vaid Rannakeskuses, algab reede õhtul kell 17.30 kvalifikatsioonimängudega ning laupäeval kell 10 alustatakse põhiturniiriga.