Reklaam sulgub sekundi pärast

Järjekordne Lõuna-Eesti duell on pühapäeval veelgi põnevam, Selver/TalTech ja Pärnu võõrustavad lätlasi

Tartu Bigbanki ja Võru Barrus VK mäng
Tartu Bigbanki ja Võru Barrus VK mäng — FOTO: Võru Barrus VK/Andri Tallo

Nädalavahetusel peetakse meeste Balti liigas Eesti klubide osalusel kolm kohtumist, mis kõik toimuvad Eestis. Nädala põnevusmäng Tartu Bigbanki ja Võru Barrus Võrkpalliklubi vahel on pühapäeval kell 16.00. 

Laupäeval kell 17.00 võõrustab Pärnu Võrkpalliklubi RTU/Robežsardze/Jurmalat. Pärnu on tabelis 12 punktiga viimasel real, RTU hoiab 26 silmaga kolmandat positsiooni.

Pärnu meeskonna juhendaja Toomas Jasmin saab Läti klubi vastu kasutada kõiki mehi, ka kogenud Hindrek Pulka. “Meil on hetkel trennis meeleolu hea ja kindlasti läheme kodusaalis lätlaste vastu punkte võtma, sest neid on meil hädasti vaja,” sõnas Jasmin.

“Laupäeval on olemas ka Pulk ja kõik teised on samuti mänguvalmid. Ennustada ei julge midagi, aga anname endast parima, et see mäng meile hästi lõppeks,” lisas peatreener.

Lisaks kohtuvad laupäeval kell 18.00 Läti klubid Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme ja Jekabpilsi Luši.

Pühapäeval tulevad platsile Tartu Bigbank, Selver/TalTech ja Võru Barrus Võrkpalliklubi. Neist Tartu Bigbank ja Võru Barrus kohtuvad Tartu Ülikooli spordihoones kell 16.00 omavahel.

Tartu meeskond on 40 punktiga tabeliliider, sama palju punkte on teisel kohal paikneval Selver/TalTechil, ent Tartul on neist kaks mängu vähem peetud. Võru on 16 punktiga kuues.

Tartu peatreener Alar Rikberg eeldab, et neile tuleb vastu täiskoosseisus Võru. “Kui rääkida nende puhul rünnaku- ja servijõust, siis Slivinski on pool meeskonda. Kui teda pole, siis ongi pool puudu, nii lihtsalt on. Eeldan, et meie vastu on tagasi rivis, mis tähendab, et nad on väha ohtlikud. Selveri vastu hakkas silma see, et nii Edvarts Buivids kui John Hatch annavad palju juurde, ent pole kumbki veel ideaalses mänguvormis. Igal juhul ootan suure põnevusega, milleine näeb täiskoosseisus Võru välja, sest seni pole seda näha saanud,” kommenteeris Rikberg, kes ei saa U20 võistluste tõttu kasutada oma meeskonna noori, et kõik teised on rivis.

“Loodan, et inimesed leiavad taas teel saali, sel hooajal on just Võru vastu olnud palju publikut ja usun, et seekord on veelgi rohkem, mida oodata ja vaadata. See on ka meie jaoks tabeliseisu mõttes väga oluline kohtumine – iga libastumine laseb Selveri lähemale,” lisas peatreener.

Kolmapäeval jäi Võru 0:3 alla Selverile, Oliver Lüütsepa juhendatav Lõuna-Eesti klubi pidi hakkama saama haigestunud rünnakuliidri Matthew Slivinskita. Lisakäiguna on aga alates sellest nädalast mänguvalmis lätlasest diagonaalründaja Edvarts Buivids.

Lüütsepp loodab, et eelmises mängus hüppeliigest vigastanud John Hatch saab samuti mängukorda, sest mitu meest on ikka puudu. “Hatchi üritame ikka mänguvalmis saada, sest Robin Kahu on U20 mängudel ja Devin Põlluste säärelihase vigastusega eemal, seega väga varianti pole,” sõnas peatreener, kes lisaks ei saa kasutada operatsioonist taastuvat Rasmus Meiust.

“Meil on natuke nagu uuesti hooaja algus, sest uusi liitujaid on mitu ja käib selline kompamine veel. Vigastusi on meil olnud omajagu, aga loodan, et äkki nüüd on meie limiit ses osas täis ja püüan ikka positiivselt mõelda. Parem olgu selline aeg varem, mitte play-offis. Tartu vastu on raske ennustada, mis saama hakkab, meie jaoks on võtmeküsimus vastuvõtt. Kui seal põrume nagu Selveri mängus, siis võime laguneda, aga kui saame vastuvõtul hakkama, võib kõike juhtuda. Tartu on väga hea serviga meeskond, peame selle kindlasti kontrolli alla saama,” sõnas Lüütsepp.

Pühapäeval kell 17.00 võõrustab Selver/TalTech RTU-d.

Tallinna klubi peatreener Andres Toobal on pärast viimati saadud 3:0 võitu Võru vastu positiivselt meelestatud. “Mänguliselt oli asju, mida ei tahaks, et oleks. Kuid suures osas jäin rahule, sest tavaliselt me pärast eksimusi laguneme rasketel hetkedel ära, aga seekord suutsime mängus püsida ja ei tekkinud halba tunnet. Kannatasime ära ja ei murdunud, teises ja kolmandas geimis ei mänginud me edu kätte saamist ka seda maha. Tegelesime sellega, et saada paremat koostööd omavahel ja proovisime teha asju, millest rääkinud olime,” kommenteeris Toobal.

“Pisiasjad segavad mõnda meest veidi ja võib-olla peab mõnele ka veidi puhkust andma. Tabeli osas jääme ootama, mis juhtub Tartu ja Võru mängus ja millised meie võimalused meil veel esikoha eest võidelda on, see hakkab vaikselt käest libisema,” lisas ta.

Vaata tabeliseisu ja ajakava.