Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpalliässast võrkpalli libero – Alari Saar esimesest koondisekutsest: Vahepeal oli tõesti tunne, et rong on väljunud

Alari Saar
Alari Saar — FOTO: Erakogu

28-aastaselt esimese koondisekutse teeninud Alari Saar on lisaks võrkpalliperele tuntud ka jalgpalliperele, kuna Saar tegeles pikalt ka jalgpalliga ning suisa käinud kahekümnel korral platsil Eesti kõrgeimas liigas ehk Premium liigas.

Igapäevaselt teenib Saar leiba Selver/TalTechis. Saar ja Selver/TalTech võitsid sel hooajal Eestis peaaegu kõik, mis võita andis. Lisaks Eesti liigale võideti ka Cronimet liiga, kuid karikasarjas jäädi alla finaalis Tartu Bigbankile. Esmakordselt koondisekutse saanud Saare jaoks oli tegemist karjääri kõige parema hooajaga.

Sport.tv3.ee tegi lühikese intervjuu esmakordselt koondisekutse saanud Saarega.

Millal otsustasid jalgpalli vahetada võrkpalli vastu ning mis oli selle põhjuseks?

"Otsustasin seda teha juba päris varakult tegelikult 11 aastat tagasi, põhjus oli see, et kuna jalgpallis veel lepingut ei pakutud, siis otsustasin liituda kunagise TTÜ võrkpalliklubiga"

Kuidas su lähedased, treenerid või sõbrad reageerisid sinu otsusele?

"Eks ikka oli alguses, et miks ikkagi jalkat ei valinud, aga siis rääkisingi neile, et lepingud maksavad tänapäeval ja suvel saan vutti ka mängida."

Võitsite sel hooajal Eestis peaaegu kõik, mis võita andis. Kas kõik eesmärgid said täidetud ning kas tegemist oli Sinu karjääri kõige parema hooajaga?

"Arvan, et arenesin jah kõige rohkem, aga täiuslik oleks ikka 3/3 olnud, aga Tartu oli meist Karikafinaalis parem tulemusega 3:2."

Samuti teenisid välja esmakordselt koondisekutse eesseisvateks Kuldliiga kohtumisteks. Mis tunne oli 28-aastaselt esimene koondisekutse saada ning kas arvasid, et rong on juba läinud?

"Tõesti teenisin, aga siht on mul silme ees olnud aastaid oma riiki esindada, aga vahepeal oli tõesti tunne, et rong on väljunud. Samas lootust pole ma maha matnud ja pingutasin kõvasti edasi."

Kas sul on ka mõni mängija, kelle tegemisi rohkemalt jälgid? (Nii võrkpalli- kui jalgpallimaailmas)

"Võrkpallis meeldib mulle Kindlasti Jenia Grebennikov ja jalkas on asi olnud lihtne juba kaua kaua, CR7 (Cristiano Ronaldo)".

Meeste Kuldliiga alagrupiturniir:

31. mai kell 18.00 Aserbaidžaan – Eesti
01. juuni kell 16.00 Luksemburg – Aserbaidžaan
02. juuni kell 17.00 Eesti – Luksemburg

Kokku on nii naistel kui meestel alagrupifaasis 12 koondist, iga koondis mängib kuus mängu.

Final Four turniiril osaleb korraldaja ning kolm parima asetusega võistkonda pärast liigafaasi lõppu. Kui korraldaja on pärast alagrupi etappi esikolmiku hulgas, pääseb neljanda asetusega võistkond samuti Final Four turniirile.

Kui korraldaja ei kuulu nelja parema hulka, siis liigafaasi esikolmik ühineb võõrustajaga Final Fouris.

Kuldliiga võitja ja teise koha omanik mängivad 2024. aasta FIVB Challenger Cupil.

Final Four turniiri toimub 15.-16. juunil naistele Tšehhis ja meestele Horvaatias.

Alagrupis viimaseks jäänud võistkonnad langevad järgmiseks hooajaks Hõbeliigasse.