Ingrid Mandel 60: hobimaaler, kelle unistused on värvitud võrkpallikarva

Foto: Volley.ee

Täna, 27.novembril tähistab 60 aasta juubelit teenekas Põlva treener Ingrid Mandel. Eraelus hobimaaler, kelle unistused on värvitud võrkpallikarva, kirjutab volley.ee.

Saaremaalt pärit Ingrid Mandel alustas võrkpallitreeninguid Marvi Lemberi käe all ja jätkas lemmikalaga tegelemist Sinaida Sillarti juures. Ründajana mänginud Ingrid Mandel sõnab, et noorteklassis tal suuri esikohti ette näidata ei ole, küll aga on siiamaani kusagil lauasahtlis olemas teise-kolmanda koha diplomid.

Keskkooli ajal kolis ta aastaks õppima ka TSIK-i, kus tema juhendajaks oli Ellen Liik. “Oma väikese kasvu tõttu jäin mängijana ikka pigem harrastajaks,” sõnab ta täna tagasihoidlikult. Keskkooli lõpetamise järel asus ta õppima Tallinna Ehitus- ja Mehhaanikahnikumi (TEMPT), et viia ellu oma lapsepõlvesoov töötada maalrina.

TEMPT-i diplom taskus töötas ta edukalt erinevatel ehitusobjektidel pahteldades ja värvides, kuid süda tõmbas ikka võrkpalli suunas.

Juubilari kõrvu jõudis kuuldus, et Põlva SK Volly president Tõnu Zirnask otsib oma kodukanti võrkpallitreenerit ja Ingrid Mandel otsustas võimalusehärjal sarvist haarata. “Võrkpallitreeneriks saamine oli mu elu unistus – otsustasin, et äkki prooviks,” tõdeb juubilar.

Mõeldud tehtud. Põlises käsipallikantsis Põlvas võrkpallitreeningutega alustamine oli tõeline väljakutse. “Paljud arvasid, et see ei ole võimalik,” ütleb juubilar ning lisab, et lennukale algusele aitas kaasa ka see, et tütarlaste käsipallitreener pidas parajasti aastase pausi ja Ingrid Mandel sai alustada oma tütarlaste grupiga.

Ka kohalik spordikool võttis tarmuka treeneri ja võrkpalli avasüli vastu. Just tollest esimesest tütarlaste grupist on pärit ka Ingrid Mandeli tuntumad õpilased – praegu TÜ/Bigbanki naiskonnas mängiv Ingris Suvi ja Andra Villems.

Oma valikut vahetada maalri pintslid ja pahtlilabidad võrkpallide vastu ei kahetse juubilar hetkekski. “Olen sellega väga rahul.” Tõsi, maalritöö ei ole päriselt kuhugile kadunud, sellega tegeleb juubilar hobikorras siiamaani.

Eesti Võrkpalli Liit soovib juubilarile kogu võrkpallipere nimel jätkuvat õnne, jõudu ja tervist!