Hollas ja Remmelg pääsesid Itaalias poolfinaali, Piik ja Korotkov said Poolas 13. koha

Heleene Hollas ja Liisa Soomets
Heleene Hollas ja Liisa Soomets — FOTO: volleyballworld.com

Sel nädalal Poolas ja Itaalias peetavatel Future taseme MK-etappidel osalevad Eesti paarid on teinud korralikud turniirid. 

Urmas Piik ja Dmitri Korotkov lõpetasid Poolas Varssavis toimuva etapi 13. kohaga. Kvalifikatsioonist kahe võiduga põhiturniirile edenenud Piik ja Korotkov said alagrupis esmalt 0:2 (16:21, 20:22) kaotuse põhjanaabritelt Siren – Nurminenilt.

Alagrupist edasipääsu otsustanud kohtumises mindi vastamisi Tšehhi paariga Vala – Stocek. Väga tasavägise võitluse järel läksid lõpuks 2:1 (15:21, 21:12, 15:13) võiduga 12 sekka tšehhid. Piik ja Korotkov said kokkuvõttes MK-etapil igati korraliku 13. koha.

Korotkovi sõnul annab MK-sarja tasemel mängimine juurde üliolulisi kogemusi. “Rahvusvahelisel areenil võistlemine on kodusest sarjast üsna erinev. Alates sellest, et sellised võistlused on pikemad ja rohkem on reisimist ja sellega seonduvat. Ehk et saad oma tavapärasest rutiinist välja, kohtud uute inimestega ja näed uusi kohti. Ja lõpetades sellega, et pidevalt on vastas uued vastased. Koduse sarja tase on kindlasti tõusnud, kuid endiselt tuleb ette mänge, kus tasemevahe on selge. MK-turniiridel juhtub seda harva, mängu tulemus ei ole ette teada, kuni see on läbi ning see on omamoodi harjumatu ja tuleb kasuks,” kirjeldas võrkpallur rahvusvahelisel tasemel mängimise plusse.

Otsustavas mängus väga napilt edasipääsust ilma jäämine tegi meele mõruks, ent leidis ka head. “Pärast mängu olin erakordselt kurb – pole tõesti ammu nii pettunud ja pahane olnud. Aga praegu võiks öelda: heameelt teeb see, et ka üsna nigela sooritusega suudame pakkuda vastastele sellel tasemel võistlust,” lisas Korotkov.

Vaata kõiki meeste tulemusi. 

Naistest mängivad Heleene Hollas ja Liisa Remmelg Itaalias Coriglianos toimuval etapil, kus on välja jõutud poolfinaali.

Põhiturniirilt alustanud eestlannade vastaseks olid D-alagrupi avamatšis Itaalia duo Mancinelli – Mattavelli ning Hollas ja Remmelg seal kohalikele mingit sõnaõigust ei andnud, võites mängu kindlalt 2:0 (21:12, 21:11). Teises alagrupimängus kohtuti prantslannade Descampsi – Dupiniga ning seal said Hollas – Remmelg 0:2 (16:21, 18:21) kaotuse ning pääsesid seega alagrupist teisena edasi ehk 12 parema sekka.

Seal ootasid ees itaallannad Dalmazzo – Ferraris ja nüüd näitas Eesti esipaar taas kindlat mängu, teenides 2:0 (21:15, 21:14) võidu ja sellega ka koha veerandfinaalis.

Veerandfinaalis mindi vastamisi veel ühe kohaliku rannavolleduoga Orsti Tothi ja Bianchiga. Pikale veninud mängus suutsid eestlannad võita esimese maratongeimi 27:25, kaotasid järgmise 13:21 ning otsustavas peale jääda tulemusega 15:5. Nii tagati koht homses poolfinaalis ja mängitakse medalitele.

Vaata naiste tulemusi ja ajakava. 

 

Vahendas, volley.ee