Head närvi näidanud Bigbank pani Barruse kolmandat korda paika, Selver/TalTech oli parem RTUst

Tartu Bigbanki ja Selver/TalTechi vaheline mäng
Tartu Bigbanki ja Selver/TalTechi vaheline mäng — FOTO: SK Duo

Meeste Balti liiga nädala oodatuimas kohtumises läksid Tartus vastamisi sealne Tartu Bigbank ja Võru Barrus Võrkpalliklubi ja nagu ka kahes varasemas omavahelises liigamängus, jäi seegi kord peale liiga liider Tartu, kirjutab volley.ee.

Mõlema jaoks tõusude ja mõõnadega kulgenud kohtumise avageimis oli mõlemal geimpalle, ent Tartu suutis lõpuks pikale veninud avavaatuse võita 30:28. Teine geim läks kindlalt Tartule, kolmas sama kindlalt Võrule. Võru meeskond oli lähedal ka kohtumise viiendasse vaatusesse viimisele, domineerides suuremat osa neljandast geimist. Ent Tartu suutis kaotusseisu tagasi mängida ja oli otsustavatel hetkedel taas kindlam, võites selle vaatuse 25:23 ja kogu mängu 3:1 (30/28 25/13 19/25 25/23).

Tartu meeskonna resultatiivsim oli Timo Lõhmus 20 punktiga (+9), 19 punkti (+7) panustas Matej Šmidl ja 10 (+5) Mart Naaber. Tartu vastuvõtt oli 44% ja rünnakuid lahendati 48-protsendiliselt, blokipunkte kogunes 11 ja servipunkte 5 (16 viga).

Võru kasuks tõid kolm mängijat võrdselt 14 punkti – Matthew Slivinski (+4), Edvarts Buivids (+4) ja John Hatch (+5). Võru vastuvõtt oli 43% ja rünnak 46%, blokipunkte teeniti 7 punkti ja ka servil löödi 7 ässa (eksiti 22 pallingul).

Teises tänases kohtumises sai Selver/TalTech kodusaalis 3:1 (25/15 25/21 21/25 25/20) jagu RTU/Robežsardze/Jurmalast.

Tallinna klubi kasuks tõi Oliver Orav 13 punkti (-1), 12 silma (+9) lisas Rauno Tamme ja 11 (+5) Jan Markus Üprus. Selveri vastuvõtt oli 38%, rünnak 49%, blokist saadi 8 punkti ja servilt 4 punkti (18 viga).

RTU edukaimaks kerkis 12 punktiga (+7) Jekabs Dzenis. Lätlaste vastuvõtt oli 45% ja rünnak 42%, blokk saadi vastasele ette 6 korral ja servil löödi 7 ässa ning eksiti 17 servil.

Tabeli tipus jätkab Tartu Bigbank, kel on 43 punkti nagu ka Selver/TalTechil, ent Tartul on neist kaks mängu vähem peetud. RTU on 28 punktiga kolmas. Võru hoiab 16 punktiga kuuendat kohta ja Pärnu VK on seitsmes 13 punktiga.