Hästi alustanud Pärnu VK pidi eurosarjas Ukraina klubile alla vanduma

Pärnu meeskonna mängijad.
Pärnu meeskonna mängijad. — FOTO: Pärnu VK/Aivar Kütt

Pärnu Võrkpalliklubi alustas CEV Challenge Cupi 1/32-finaali 0:3 (24:26, 22:25, 20:25)  kaotusega Ukraina klubi Horodoki Epicentr-Podolyanyle.

Pärnu kodusaalis ligi 600 pealtvaataja ees toimunud mängu algus oli positiivne, kui avageimis sujusid Rainer Vassiljevi juhendatava meeskonna asjad kohati väga hästi. Eduseis suudeti aga käest anda ja lõpuks jäädi vastasele 24:26 alla. Kaks järgmist geimi kulgesid pigem Ukraina klubi dikteerimisel, kuigi kohati suutis Pärnu ka neis mängus püsida. Korduskohtumine toimub 16. oktoobril Poolas Blonies.

STATISTIKA: Kapten Andrus Raadik oli Pärnu resultatiivseim, tuues 12 punkti (+7). 10 silma (+3) lisas Toms Švans ja 7 punkti (+1) Tony Tammiksaar. Pärnut ei saanud täna aidata Markus Uuskari. Pärnu vastuvõtt oli 42%, rünnakuid lahendati 43-protsendiliselt, blokk saadi ukrainlastele ette 7 korral ning servijoone tagant teeniti 5 punkti ja eksiti 17 servil.

Epicentri edukaim oli 16 punktiga (+10) Oleksandr Nalozhnyi. Ukrainlaste vastuvõtt oli 37%, rünnak 49%, blokist saadi 13 punkti ja servilt 7 (19 viga).

Mängu käik:

Pärnu algkoosseis: Carlos Diaz, Toms Švans, Tony Tammiksaar, Andrus Raadik, Kristo Joosep Peterson, Jörgen Vanamõisa, libero Alari Saar.

Avageimi algus oli tasavägine, 7:7 seisult teenisid ukrainlased kaks vastuseta punkti, ent Pärnu viigistas ja läks Švansi rünnakust omakorda 11:10 juhtima. Geimi keskel saadi Švansi eduka rünnaku järel kätte 16:13 eduseis ning vastaste servivea järel olid tablool numbrid 21:17 Pärnu kasuks. Epicentr jõudis aga 23:23 viigini ja sai serviässast geimpalli. Esimest ei realiseeritud, aga geim suudeti siiski 26:24 võita.

Teine vaatus algas sarnaselt esimesele, Peterson viigistas 7:7, kuid seejärel said vastased 13:9 ette. Geimi teist poolt domineeris Epicentri meeskond, minnes juhtima 15:9 ja sellest Pärnu enam välja tulla ei suutnud, kuigi lõpus jõuti veel kahe punkti kaugusele (24:22). Geimi võitis Ukraina klubi 25:22.

Kolmandas geimis jäi kodumeeskond Tammiksaare blokki takerdunud rünnaku järel 7:9 kaotusseisu ja 9:12 kaotusseisus proovis Rainer Vassiljev mõtlemisajaga mängupilti muutust tuua. Vanamõisa blokk tõi suvepealinna meeskonna punkti kaugusele (15:14), aga ei enamat – Epicentr pääses 18:14 juhtima. Geim kuulus Ukraina klubile tulemusega 25:20.