Geimide võrdlus andis EVF karikavõidu Tartu U20 vanuseklassi neidudele

EVF karikavõitja Olerex Tartu I
EVF karikavõitja Olerex Tartu I — FOTO: Volley.ee

Pühapäeval Viljandis lõppenud kuni 20-aastaste neidude EVF karikavõistluste I finaalturniiril saavutas kuldmedali Olerex Tartu I. Rae Spordikool teenis hõbe- ja Viljandi Spordikool/VilVol pronksmedali, kirjutab volley.ee.

EVF karikavõitjaks tulnud Tartu neiud võitsid viiest mängust neli, kaotades turniiri viimases kohtumises 2:3 tulemusega Selver Tallinn Spordikool I võistkonnale. Tartu paremust tunnistanud, kuid ülejäänud neli kohtumist võitnud Rae Spordikool hõivas teise koha. Seejuures sai kuld- ja hõbemedali määramisel otsustavaks üldine geimide suhe, sest nii Tartul kui Rael oli lisaks võitudele võrdne ka punktide arv (12). Geimide suhte võrdlus (14:6 Tartul ja 12:6 Rael) andis eelise Lõuna-Eesti võistkonnale.

Pronksmedalid riputati kolm võitu kogunud Viljandi Spordikool/VilVol neidude kaela. Kolm võitu teenisid ka turniiri neljandana lõpetanud Selveri neiud, kuid viljandlannadest koguti üks punkt vähem – Viljandi esindus saavutas 9 ja Selver 8 punkti. Ühe võidu teeninud Võru Spordikool lõpetas turniiri viiendana, kõik mängud kaotanud Rakvere Spordikool jäi kuuendaks.

Parimateks mängijateks tunnistati Karlotta Kattai (Olerex Tartu I), Rebecca Pent (Rae Spordikool), Janelle Leenurm (Viljandi Spordikool/VilVol) ja Elina Lebedeva (Selver Tallinn Spordikool I). Võistkondade koosseisud on nähtavad SIIN ja tulemused SIIN. Turniiri toetasid Suja Ehitus ja Sovek.

Oktoobris peetud U20 vanuseklassi neidude Eesti karikavõistlustel võttis esikoha Olerex Tartu I. Esikolmikusse mahtusid ka Selver Tallinn spordikool I ja Viljandi spordikool/VilVol.