Reklaam sulgub sekundi pärast

Finaalseeria algas Tartu Bigbanki jõudemonstratsiooniga

Eile tehti Tartu Ülikooli spordihoones algust meeste Eesti meistrivõistluste finaalseeriaga, kui tiitlikaitsja Tartu Bigbank võõrustas Pärnu Võrkpalliklubi. Avakohtumises võttis kindla 3:0 (25:17, 25:17, 25:19) võidu Tartu meeskond.

Foto: Grete Isabel Huik/Tartu Bigbank

 

Nelja võiduni peetava seeria järgmine mäng peetakse kolmapäeval kell 19.00 Pärnus.

STATISTIKAT: Tartu edukaimad olid rünnakul Martti Juhkami ja Albert Hurt (+8 ja +8), 12 punkti (+8) lisas Valentin Kordas. Pärnul jõudis ainsana kahekohalise punktiskoorini Gabriel Cavalcante, kes tõi 10 punkti (+4), 8 silma (+6) lisas Bohdan Mazenko.

Vastuvõtt oli Tartul 64% Pärnul 58%, rünnak Tartule 51% vs 38%, blokis oli Tartu parem 10 vs 3 ning servil 5 vs 1.

Pärnu mängija Silver Maar tõdes, et meeskond tegutses emotsioonitult, kuigi edukast poolfinaalseeriast lahkuti väga heade tunnetega. “See ongi imelik, et emotisoon oli ju TalTechi mängudes, nüüd äkitselt on see ära kadunud. Ma ei tea, mis meestega on juhtunud. See oli kindlasti üks põhipunkt täna, kus me oleks pidanud juurde panema,” sõnas Maar.

Bigbanki peatreener Alar Rikberg rääkis, et suuri etteheiteid tal oma meestele täna pole ja usub, et Pärnul on siiski veel üht-teist varuks. “Teatud hetkedel teatud mängijad – ja ma arvan, et nad saavad ise aru, kes – ei teinud võib-olla oma parimat mängu või mingitel hetkedel kõige paremaid otsuseid, aga õnneks oli seda sisu ja tihedust kogu meeskonnas nii palju, et nendel hetkedel teised mehed tulid ja aitasid välja. Ja üldiselt oli kogu mäng ilusasti kontrolli all,” kommenteeris peatreener.

Ta loodab, et seerias tulebki neli ühepoolset mängu. “Mina loodan küll nii. Meie igapäevase tegevuse eesmärk on, et me mängime head ja kvaliteetset võrkpalli ja täna see meil õnnestus. Aga teades Avo Keelt, siis käike, mida välja käia, on tal omajagu. Mina sain täna väga rahulikult laveerida ja ei pidanud siin nuputama hakkama. Aga seerias tuleb hetki, kus ka meil võib tulla nõrkusi ja kindlasti on Pärnu võimeline seda ära kasutama,” lisas Rikberg.