Finaalis Viljandi Metalli alistanud TalTech/Tradehouse võitis viienda karikavõidu

taltech-naised1

Tartus selgus täna naiste Eesti karikavõitja, kui TalTech/Tradehouse alistas finaalis Viljandi Metalli, võites sellega oma viienda karikavõidu.

Tänavu kodust hooaega valitsev TalTechi naiskond pani oma paremuse maksma üsna veenvalt, võttes 3:0 võidu ja loovutades geimides vastavalt 14, 10 ja 17 punkti, vahendab volley.ee

Võitjate resultatiivseimaks kerkis Milja Raitis 14 punktiga (+8), Johanna Sova lisas 12 (+12) ja Maren Mõrd 11 (+9) punkti. TalTechci vastuvõtt oli 45%, rünnak 47%, blokist saadi 7 ja servilt 9 punkti ja eksiti 11 pallingul.

Viljandi naiskonna edukaim oli 11 punkti (+3) toonud Renate Pikk, Kelly Metsamärt lisas 8 silma (+3). Viljandi vastuvõtt oli 32%, rünnak 26%, blokist saadi 2 punkti ja servil ei löödud ühtki ässa.

TalTech/Tradehouse´i algkoosseis: Melissa Varlõgina, Maren Mõrd, Marily Lass, Milja Raitis, Kätriin Põld, Johanna Sova, libero Merilin Paalo.

Viljandi algkoosseis: Egle Püvi, Renate Pikk, Laureen Reier, Hanna Liise Nälk, Kertu Lääne, Kelly Metsamärt, libero Emma Vilberg.

Mängu alustas paremini Tallinna klubi, minnes 9:4 ette, ent Viljandi jõudis Kelly Metsamärdi vedamisel kahe punkti kaugusele (9:7). Uuesti kasvatas TalTech vahe suuremaks, olles geimi keskel ees 16:11 ja seejärel juba 18:12. Avageim läks kindlalt pealinna naiskonnale tulemusega 25:14.

Teine geim algas sarnaselt esimesele, Mõrra serviäss viis TalTechi 7:3 juhtima ja Viljandi tehnilise praagi järel oli vahe juba 16:6. Sealt edasi ei suutnud Viljandi kuidagi punkte saada ning TalTechi edu suurenes 21:6ni.

Kolmaski vaatus kulges pealinna klubi taktikepi all, kui TalTech haaras 11:5 edu. Metsamärdi rünnakud tõid Viljandile veidi leevendust (12:7), ent mängu ei tulnud pööret selleski geimis ja TalTech võttis kindla 25:17 võidu.