Esiliiga kuldmedalile mängivad Tallinna Ülikool ja BMF/Rakvere Võrkpalliklubi

BMF/Rakvere Võrkpalliklubi
BMF/Rakvere Võrkpalliklubi — FOTO: Ain Liiva

Meeste esiliigas selgus teine finalist, kui eelmise aasta hõbemedalist BMF/Rakvere Võrkpalliklubi võitis tiitlikaitsja Viljandi Võrkpalliklubi vastu ka teise poolfinaalmängu. 

Pärast eelmisel nädalal Viljandis võetud 3:1 (25:21, 24:26, 25:22, 25:23) võitu saavutas põhiturniiri teine BMF/Rakvere Võrkpalliklubi tänases teises poolfinaalmängus põhiturniiril kolmandaks tulnud Viljandi Võrkpalliklubi vastu 3:1 (19:25, 25:19, 25:16, 26:24) võidu, millega kindlustati koht finaalis. Mihkel Hiielaid tõi kodusaalis mänginud Rakvere meeskonnale 18, Harri Palmar 16 ja Tambet Talv 13 punkti. Viljandi poolel oli 13 punktiga parimas hoos Hergo Hansman. Martin Ruul lisas külalistele 12, Siim Tammearu 11 ja Riivo Rüütel 10 punkti.

Finaalseeria teine osapool on põhiturniiri parim ja tänavusel hooajal ainsana kaotuseta püsiv Tallinna Ülikool, kes mängis poolfinaalseeria avavaatuses põhiturniiri neljanda Selver Tallinn Spordikooli üle 3:2 tulemusega ja oli vastasest parem ka nädal tagasi toimunud korduskohtumises – võõrsil peetud vastasseisus nopiti 3:0 võit.

Seega mängivad pronksmedalile Viljandi Võrkpalliklubi ja Selver Tallinn Spordikool, finaalis võtavad üksteiselt mõõtu Tallinna Ülikool ja BMF/Rakvere Võrkpalliklubi. Sarnaselt veerand- ja poolfinaalseeriatele peetkse ka finaal- ja 3.-4. koha seeria kahe võiduni. Medalimängud algavad järgmisel nädalal.

Meeste esiliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN

 

Vahendas, volley.ee