EM-valikturniiri alustava U17 koondise peatreener Tauno Lipp: meie trumbiks on suur tahtmine

U17 koondis teel EM-valikturniirile
U17 koondis teel EM-valikturniirile — FOTO: volley.ee

21. aprillil alustab Eesti noormeeste U17 koondis Euroopa meistrivõitluste valiksarja teise ringi turniiri Gruusias, kirjutab volley.ee.

Eesti kuulub D-alagruppi koos Gruusia, Prantsusmaa ja Ukrainaga. Kokku on viis alagruppi ja koha finaalturniiril teenivad alagruppide esimese ja teise koha saajad ning kõigi alagruppide peale parim kolmanda koha saanud meeskond.

Eelmises ringis mängis Eesti nii Ukraina kui Gruusiaga, neist esimesele kaotati 2:3, teist võideti 3:0.

Peatreener Tauno Lipp ütleb, et nii meie kui vastaste koosseisud on üsna samad ja võimalused eduks olemas. “Ukraina mängus kasutasime ka taktikalisi nippe, et see tulemus selliseks saada, seega ei saa sellest tulemusest väga suuri järeldusi teha. Ukraina on tugev ja võimas meeskond nagu ka Prantsusmaa. Gruusia tasemelt nõrgem,” sõnab juhendaja vastaste kohta.

“Mingeid pingeid ma poistele ei pane, et peame mingi konkreetse tulemuse saavutama. Püüan poisse motiveerida võitlema ja läheme igat mängu võitma, kes iganes meile vastu tuleb. See on minu sõnum, aga mingit kohustust samal ajal pole,” selgitab Lipp. “Gruusia on esimene vastane ja selleks kohtumiseks peame end maksimaalselt häälestama ja keskenduma.”

“Koondis on tahtmist täis ja näljane, nii mängijad kui abipersonal ootavad turniiri väga ja sisemine põlemine on kõigil olemas. Usun, et see võiks ka meie trump olla – suur tahtmine,” lisas peatreener.

Koondise koosseis Gruusias: Georg Kutser, Carl Kreek, Mattias Püvi, Ruudi Türkson, Regan Rohumets, Aksel Aavik, Patrick Saimre, Hendrik Hollas, Andres Jefanov, Jesper Neuhaus, Aleks Antsi, Joosep Kurik.

Peatreener Tauno Lipp, abitreener Karlo Remy Kallend, statistik Kermo Basov, füsioterapeut Teet Meerits, mänedžer Laura Milk.

Koondise mängud Gruusias:

21. apill kell 14.00 Eesti – Gruusia

22. aprill kell 14.00 Ukraina – Eesti

23. aprill kell 17.00 Prantsusmaa – Eesti

Vaata ajakava ja tulemusi.