EM-valiksarjaks valmistuv meeste võrkpallikoondis testib vormi Soome vastu

võrkpall

Augustis toimuvateks Euroopa meistrivõistluste valikmängudeks valmistuv Eesti meeste võrkpallikoondis peab sel nädalal kaks viimast kontrollkohtumist Soome vastu. 

Mängud toimuvad 28. ja 29. juulil Kalevi spordihallis, kohtumiste algusaeg on mõlemal päeval 16.30. Mängud on publikule avatud, pileteid saab osta kohapealt (täispilet 5 ja sooduspilet 3 eurot, kuni 12-aastased lapsed tasuta).  

Soome vastu on Eesti rahvusmeeskonna koosseisus kõik treeningutel osalevad 19 meest. Peatreener Fabio Soli tahab enne tähtsaid valikmänge platsil näha rohkem enesekindlust.

“Mehed peavad muutuma enesekindlamaks. Suudame kohati head võrkpalli mängida, ent siis kaotame fookuse ja ei tegutse piisavalt ambitsioonikalt, ka kontrollmängudes Türgi vastu oli see probleemiks. Mehed peavad endasse uskuma ja uskuma, et suudetakse võita ka tugevaid vastaseid nagu Türgi või valiksarjas ees ootav Belgia. Loodan Soome vastu näha mängijates rohkem sisemist põlemist, siis tulevad ka tulemused,” sõnas Soli.

Vigastustest taastuvatest meestest on nimekirjas Renee Teppan ja Robert Täht, ent Ardo Kreeki ega Andri Aganitsa kahjuks sel aastal mängimas ei näe.

“Kahjuks pole Ardo ja Andri olukord selline, et nad saaksid meid aidata, nad tegelevad jätkuvalt vigastustest taastumisega. Renee ja Roberti puhul vaatame, kui palju neid kasutame, tähtis on mitte liiga suure koormusega riskida. Aga nooremad mehed on olnud tublid ja kõvasti vaeva näinud ning usaldan kõiki mehi,” lisas peatreener.

Eesti kuulub EM-valiksarjas ühte alagruppi Belgia ja Fääri Saartega, finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ja lisaks kõikide alagruppide peale viis paremat teise koha saajat.

Ka Soome valmistub valiksarjaks, põhjanaabrid võitlevad finaalturniiri pileti nimel Läti ja Austriaga. Soome koosseisu Eesti vastu näeb SIIT.

Eesti mängude ajakava:

7. august kell 16.00 (Kalevi Spordihall) Eesti – Belgia

10. august kell 21.00 Fääri Saared – Eesti

13. august kell 18.00 (Kalevi Spordihall) Eesti – Fääri Saared

17. august kell 21.00 Belgia – Eesti

Eesti koosseis mängudeks Soomega:

Sidemängijad: Markkus Keel, Renet Vanker, Robert Viiber

Diagonaalründajad: Valentin Kordas, Renee Teppan, Timo Tammemaa

Nurgaründajad: Albert Hurt, Kristo Kollo, Stefan Kaibald, Kevin Saar, Märt Tammearu, Karli Allik, Robert Täht

Temporündajad: Henri Treial, Alex Saaremaa, Mihkel Varblane, Mart Naaber

Liberod: Silver Maar, Johan Vahter