Eesti võrkpallikoondis lõpetas EM-valiksarja kaotusega Belgiale, ent tagas pääsu finaalturniirile

võrkpall

Eesti meeste võrkpallikoondis lõpetas Euroopa meistrivõistluste valiksarja 0:3 (17:25, 22:25, 22:25) kaotusega Belgia vastu, ent pääsevad tänu alagrupi teisele kohale siiski finaalturniirile.

Avamängus oli Belgia saanud 3:2 võidu. C-alagrupis teenisid eestlased Belgia järel ja Fääri saarte ees teise koha ja ka pääsu finaalturniirile. Seda ka tänu teiste mängude meie jaoks soodsatele tulemustele, sest vähemalt kolm meeskonda ei saa Eestist enam teiste kohtade arvestuses mööduda. Finaalturniirile pääsevad alagruppide võitjad ja viis paremat teise koha saajat, vahendab volley.ee

Täna tuli esmakordselt sel suvel platsile Robert Täht, lisaks kuulus algkoosseisu ka teine pikalt vigastusest taastunud Renee Teppan. Algkoosseisu kuulusid veel Robert Viiber, Märt Tammearu, Henri Treial, Mihkel Varblane, liberod Karli Allik ja Silver Maar. Tähe ega Teppani mäng siiski väga hästi ei sujunud ja mängu jooksul vahetati mõlemad välja.