Eesti võrkpallikoondis alistas ülipingelises mängus Hispaania!

Eesti - Hispaania
Eesti - Hispaania — FOTO: volley.ee

Eesti rahvusmeeskond pidas Hispaanias Gijonis oma kolmanda kohtumise Euroopa Kuldliigas, kui Hispaania meeskonna vastu saadi 3:2 (25:22, 23:25, 31:29, 25:27, 18:16)  võit.

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Renee Teppan, Karli Allik, Märt Tammearu, Alex Saaremaa, Andri Aganits, libero Silver Maar.

Saaremaa blokid tõmbasid mängu alguses hea emotisooni üles ja Alliku blokist auti rünnak andis Eestile 7:4 edu. Teppani pommlöök ja Alliku serviäss käristasid vahe 11:5-le, geimi keskel tulid aga hispaanlased kahe punkti kaugusele (15:13) ja Alar Rikberg võttis mõtlemisaja. Tammearu rünnakute toel saadi geimi lõpus kätte 19:16 edu, ent Hispaania tuli Jordi Ramoni serviässast punkti kaugusele (22:21). Geimpalli teenis Eesti Teppani rünnakust – 24:22 ja geimi võitis Eesti 25:22.

Teine vaatus algas tasavägisemalt, mängu tulnud Augusto Colito tugev rünnak seadis tabloole 7:7 viigi. Alliku järjekordne kaval rünnak jäi maha ja Eesti suutis vahe kahepunktiliseks teha – 11:9. Uuesti suutsid hispaanlased aga viigini jõuda, kui Alliku rünnak jäi blokki kinni (13:13) ja seejärel jäi Hispaania rünnak maha ning Rikberg kasutas mõtlemisaega. Hispaania 17:14 eduseisul vahetas Markkus Keel Viiberi välja. Keele punkt viigistas seisu 18:18 ja blokk andis Eestile 20:19 edu, ent õige pea olid hispaanlased omakorda 22:21 peal. Geimpallini jõudis esimesena Hispaania, kui Ramoni järjekordne ässpalling tegi skooriks 24:22. Hispaanlased realiseerisid teise geimpalli ja võitsid teise vaatuse 25:23.

Kolmands geimis oli Aganitsa asemel platsil Henri Treial, ülejäänud mehed samad, kes teise lõpus. 7:7 seisult teenisid hispaanlased kolm punkti järjest ja Rikberg võttis mõtlemisaja. Teppan seadis jalule 13:13 viigi ja edasi mindi punkt-punktis, kuni meie blokk pika pallivahetuse lõpetas – 18:16. Treiali löök andis meile 20:18 edu ja Treiali blokk suurendas vahe seejärel kolmepunktiliseks. Tammearu tõi geimpalli seisul 24:21, ent hispaanlased võitlesid end 24:24 seisuni ja hispaanlased teenisid siis juba ise geimpalli seisul 26:25. Kumbki ei suutnud kuidagi geimpalle punktiks teha. Treiali blokk tõi taas geimpalli meile – 30:29 ja hispaanlaste eksimus andis geimi meile tulemusega 31:29.

Neljas geim kulges samamoodi närviliselt, Tammearu tagaliinirünnak seadis tabloole eduseisu 8:6, ent kohe oli tablool 8:8 viik. Timo Lõhmus tuli Alliku asemel mängu. Geimi keskel suutsid hispaanlased kätte saada 15:13 eduseisu, ent Saaremaa seadis jalule 17:17 viigi ja hispaanlaste eksimus andis meile seejärel minimaalse edu. Tammearu rünnak jäi samuti maha – 19:17 ning Teppan tegi seisuks 22:20, ent uuesti oli seis viigis – 22:22. Treial tõi matšpalli seisul 24:23 ja teise matšpalli Tammearu – 25:24, aga realiseerida ei suudetud ikka. Hispaanlased särasid taas kaitses ja nüüd said juba nemad geimpalli – 26:25 ning suutsid selle ka realiseerida ja võitsid geimi 27:25.

Viiendas geimis alustas Eesti poolel sidemängijatest taas Viiber. Seegi vaatus kulges ülitasavägiselt ja punkt-punktis, pooli vahetati hispaanlaste 8:7 juhtimisel, ent Saaremaa viigistas 8:8. Saaremaa uuesti – 10:9, aga ühest punktist suuremaks ei läinud vahe kuidagi. Tammearu rünnakust sai Eesti ette 11:10 ja uuesti Tammearu – 12:10. Uuesti Tammearu – 13:11! Serviviga Teppanilt ja serviäss otsa – 13:13. Taas ei suutnud kumbki realiseerida, 15:15 seisult ründas edukalt Saaremaa ja 16:16 seisult uuesti Saaremaa – 17:16 meile. Tammearu lõpetas geimi 18:16 ja mängu 3:2 meile!