Eesti U17 koondis tunnistas EEVZA meistrivõistlustel Poola paremust

Eesti U17 noormeeste koondis pidi Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistlustel leppima teise kaotusega, kui kolmes geimis jäädi kindlalt alla Poola eakaaslastele, kirjutab volley.ee.

U17 koondis EEVZA meistrivõistlustel Gruusias (Foto: eevza.eu)

Tasavägiseimaks kujunes kohtumise teine geim, milles meie noored kogusid 16 punkti. Avageimis teenis Eesti 14 ja kolmandas 15 punkti, tunnistades seega Poola koondise 3:0 (25:14, 25:16, 25:15) paremust. Joosep Kurik tõi Eesti esindusele 11 ja Patrick Saimre 9 punkti.

Võitjad olid paremad kõigis neljas peamises statistilises näitajas: rünnakul 43%-34%, servi vastuvõtul 59%-50%, blokipunktides 8-3 ja serviässades 6-2. Kui võistkonnana jäi Poola 26 punktiga plussi, siis Eesti omakorda kuuega miinusesse.

Kahe võidu kõrvale teise kaotuse saanud Eesti on kogunud seitse punkti, mis viimase võistluspäeva eel annab kolmanda koha. Poola hoiab nelja võidu ja 11 punktiga esikohta. Homme kell 18 mängib Eesti Läti eakaaslastega. Otsepilti näeb mängudest Gruusia alaliidu Facebooki lehel

Lisaks Eesti koondisele ja korraldajatele mängivad 2.-6. detsembril toimuval turniiril Poola, Läti, Ukraina ja Aserbaidžaan. Kõik võistkonnad mängivad omavahel korra läbi, turniiri võitja tagab otse koha 2023. aasta U17 EM-finaalturniirile. Kohad 2.-5. mängivad kevadel EM-valiksarja teises ringis.