Eesti tütarlapsed alustasid EEVZA meistrivõistlusi kaotusega Lätile

Eesti tütarlaste U17 koondis alustas Lätis Daugavpilsis Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistlusi, kui avapäeval tunnistati võõrustajate paremust, kirjutab volley.ee.

Eestu U17 koondis Daugavpilsis (Foto: cev.eu)

Esimeses geimis 17:25 ja kolmandas 18:25 tulemusega lätlannadele alla jäänud Eesti esindusel oli teises geimis 24:23 eduseisus kasutada geimpall, kuid seda meie tütarlastel realiseerida ei õnnestunud ja lõpuks tunnistati lõunanaabrite 28:26 paremust. Seega pidi Eesti avamängus leppima 0:3 (17:25, 26:28, 18:25) kaotusega.

Eesti resultatiivseimaks tõusis veatult tegutsenud Mirjam Karoliine Kask, kes kogus 11 punkti. Anette Arak lisas 8 punkti. Meie koondise vastuvõtt oli 23% ja rünnak 24%, lätlannadel vastavalt 29% ja 27%.

6.-10. detsembril toimuval turniiril osalevad lisaks Eesti ja Läti koondisele Leedu, Poola, Gruusia ja Ukraina. Kolmapäeval kell 13.30 lähevad meie noored vastamisi turniiri favoriit Poolaga.

Kõik võistkonnad mängivad omavahel korra läbi, turniiri võitja tagab koha 2023. aasta U17 EM-finaalturniiril. Kohad 2.-5. mängivad kevadel EM-valiksarja teises ringis.