Eesti naiste võrkpallikoondis jõudis Hõbeliiga finaali

Eesti naiste võrkpallikoondis
Eesti naiste võrkpallikoondis — FOTO: Marko Uusküla/volley.ee

Eesti naiste võrkpallikoondis mängis täna Hõbeliiga poolfinaal kohtumises Portugaliga, kus suudeti mäng võita tulemusega 3:1(29:27, 25:22, 18:25, 26:24). Homses finaalis kohtub Eesti kas Montenegro või Austriaga.

Mängu algus oli selle olulisust arvestades mõistetavalt närviline ja nii oli avageimi lõpus võimalus see enda kasuks keerata mõlemal naiskonnal. Pärast 29:17 geimivõitu suutsid eestlannad teises vaatuses veidi kindlamini oma paremuse maksma panna, ent seejärel rollid vahetusid. Eesti jäi rünnakul hätta ja Portugal võitis järgmise vaatuse üsna veenvalt vastavalt 25:18. Seejärel tüüris Portugal kindlalt ka neljanda geimi võidu suunas, aga siis hakkas juhtuma uskumatuid asju, kui koguni 14:22 kaotusseisust suudeti end välja võidelda. Suurt rolli mängisid seejuures olulistel hetkedel treeneri usalduse teeninud noored Nora Lember ja Kätriin Põld, kelle serviäss lõpuks mängule vägeva punkti pani.

STATISTIKA: Kertu Laak kerkis Eesti resultatiivseimaks 24 punktiga (+17), Silvia Pertens lisas 14 silma (+10), Liis Kullerkann 13 (+12) ja Nette Peit 7 (+3). Eestlannade vastuvõtt oli 35%, rünnakuid lahendati 33-protsendiliselt, blokist teeniti 15 punkti (5 blokki pani Laak ja 4 Kullerkann) ja servil löödi 3 ässa ning eksiti 14 pallingul.

Portugali rünnakuid vedas 22 punktiga (+17) Maria Lopes, 17 silma 8+14) panustas Helna Katia Oliveira. Portugali vastuvõtt oli 40% ja rünnak samuti 40%, blokist saadi 9 ja servilt 5 punkti (14 viga).

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Karolina Kibbermann, Kertu Laak, Nette Peit, Silvia Pertens, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, libero Kadri Kangro.

Avageimi alguses andis Laagi täpselt võrgu ette sihitud serviäss meile 5:2 edu ja järgmise punkti tõi Pertens. Ent portugallannad jõudsid 7:7 viigiseisuni ja edasi kulges mäng tasavägiselt, kuni Laagi võrgu kohalt maha löödud pall andis taas Eestile kahepunktilise edu (11:9). Õige pea suurendas Kullerkannu ja Laagi blokk edu 14:10-le ja mängu seni pikima pallivahetuse järel olid eestlannad peal 16:13. Portugali naiskond võitles end taaskord viigiseisuni – 17:17 ja ja õige pea olid rollid vahetunud ning Eesti jäi 18:19 taha. Merilin Paalo sekkus Peidi asemel, hiljem tehti tagasivahetus. Peatreener Alessandro Orefice kasutas veel 22:23 kaotusseisul mõtlemisaega ja Laak viigistas 23:23. Viigiseis oli tablool ka seisul 24:24 ning Eesti blokipunkt andis meile esimese geimpalli seisul 25:24, taas time-out. Seda ei suudetud aga realiseerida ja järgmine geimpall läks juba Portugalile nende liidri Kavalenka rünnakust – 26:25. Aga serviviga seadis uuesti jalule viigi – 26:26. Taas oli edukas Kavalenka, tuues uuesti geimpalli vastasele, ent selle luhtas Laak – 27:27. Servima tuli Kätriin Põld ja punkti teenis Eesti vastase eksimusest, seega taas geimpall meile. Pertens lõpetas pika pallivahetuse – 29:27 võitis Eesti avageimi!

Teise vaatuses jätkas meil algkoosseis, seegi geim kulges närviliselt ja tasavägiselt. Portugal serviässa ja eduka rünnaku tulemusena läksid nemad 8:6 ette läks. Eestlannad viigistasid 10:10 ja blokk ning vastaste rünnakueksimus andsid seejärel kahepunktilise edu meile, Portugal võttis mõtlemisaja. Kibbermann laulis veel servima minnes saalis mängitavat laulu kaasa (“Fireball!”) ja järgmine punkt tuli samuti meile – 13:10. Ja ka ülejärgmine, vahe seega neli silma. Aga Portugal võitles visalt ning jõudis punkti kaugusele (17:16). Pertensi rünnak suurendas vahe 20:17-le ja järgmise punkti tõi Peit, sundides vastase taas mõtlemisajale. Laagi hani tegi seisuks 22:18, ent Portugal tuli veel kahe punkti kaugusele. Ikka oli Laak see, kel oli nii oskusi kui ka õnne – 23:20 ja geimpalli tõi samuti Laak – 24:21. Geim võideti 25:22.

Kolmas geim algas paremini selg vastu seina olukorras olnud Portugali jaoks – Kavalenka pommlöök andis neile 3:1 edu, ent Pertens viigistas 3:3, lükates palli võrgu kohalt maha. Portugal pääses 9:6 juhtima ja edu suudeti hoida. Tundub, et ka kohtunikud olid sama närvis kui mängijad, sest väga palju oli otsuste ümbermuutmist ja vaidlusi. Seejärel kasvatati vahe juba ja 13:9-le ja Orefice võttis mõtlemisaja. 18:11 seisul sekkus Laagi asemel Kadi Kullerkann ja veidi hiljem ka Merilin Paalo ning Kätriin Põld. Seda geimi enam päästa ei suudetud ja Portugal jäi peale tulemusega 25:18.

Laaki vaevasid lihaskrambid, ent neljandas geimi alguses oli ta tagasi platsil ja üritas siiski edasi mängida. Ka selle geimi algus oli Eesti poolelt ebakindel ja nii jäädi 4:7 kaotusseisu. Eestlannad võitlesid end küll 8:8 viigini, aga uuesti käristasid vastased vahe sisse – 13:8. Selles geimis said mänguaega ka Janelle Leenurm, Nora Lember, Põld ja Paalo. 14:22 kaotusseisus olles suudeti end aga üliraskest olukorrast välja võidelda. Geimi lõpus näitasid eestlannad kohati taas väga ilusat ning võitluslikku võrkpalli ja Lemberi serviseeria toel jõuti 23:21 seisuni ning seejärel juba punkti kaugusele (23:22). Ent siis eksis servil Peit ja Portugal teenis geimpalli seisul 24:22. Pertens tõi aga tabloole 24:24 viigi ja Laak tõi meile matšpalli seisul 25:24! Selle realiseeris Kätriin Põld, lüües võimsa ässa! Eesti võitis geimi 26:24 ja kogu mängu 3:1.