Eesti ja Ukraina tegid sõbraIiku viigi

Eesti ja Ukraina rahvusmeeskonnad läksid Tartu Ülikooli spordihoones teist korda vastamisi ja seekord jäi lõpptulemuseks 2:2 (25:20, 24:26, 21:25, 32:30).

Järgmisena peab koondis tuleval nädalal kolm kohtumist Soomega ning seejärel algab Euroopa Kuldliiga.

Täna oli peatreeneri rollis Oliver Lüütsepp, kes andis mänguaega kõikidele nimekirjas olnud meestele.

Esti meeskonna resultatiivseim oli 11 punktiga (+2) Kevin Saar, 10 punkti (+3) lisas Timo Lõhmus ja 7 punkti kanti nii Jan Markus Üpruse kui Mihkel Varblase arvele. Ukraina edukaim oli rünnakul 19 punktiga (+2) Yevhenii Kisiliuk.

Eesti vastuvõtt oli 54%, rünnakuid lahendai 37-protsendiliselt, blokiga saadi koguni 15 punkti ja servil löödi 3 ässa (11 viga). Ukraina vastuvõtt oli 485, rünnak 47%, blokiga teeniti 8 ja serviga 4 punkti (25 viga).

Oliver Lüütsepp ütles, et mõlemad peetud mängud täitsid oma ülesande. “Tore, et saime mängida pingelise ja huvitava neljanda geimi lõpu, arvan, et saalis publikule ka meeldis. Kokkuvõttes – blokis olime head. Kindlasti mehed tahtsid, aga kuidagi ei osanud võidelda mingitel hetkedel pallide pärast. Oleks tahtnud rohkem võitluslikkust näha. Rünnakul olime natuke lahjemad kui eilne sats. Aga kokkuvõttes täitsid need mängud oma eesmärki, kõik said mängida läbi kahe päeva,” sõnas Lüütsepp.

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Renet Vanker, Valentin Kordas, Stefan Kaibald, Kevin Saar, Alex Saaremaa, Mart Naaber, libero Cris Karlis Lepp.

Mängu alustas paremini Ukraina, ent Eesti mängis kaotusseisu tagasi ja jõudis 12:12 viigini. Edasi kulges avageim punkt-punktis, servima tulnud Timo Lõhmuse äss andis Eestile 21:19 edu ning Naabri blokk suurenas edu 22:19-le, sundides vastased mõtlemisajale. Seda edu enam käest ei antud ning avavaatuse võitis Eesti 25:20.

Teine geim algas sarnaselt esimesele ja ukrainlased said parema stardi. Ent eestlased jõudsid ka selles vaatuses mängu tagasi. Geimi lõpus sekkus taas Lõhmus ja diagonaalis Mihkel Varblane. Lõhmuse kaval tegutsemine seadis jalule 24:24 viigi, ent siis säras Ukraina tempomees Yurii Semeniuk ja meie vastuvõtu eksimus lõpetas geimi 26:24 Ukrainale.

Kolmandas geimis said Eesti poolelt mänguaega ka Sten Perillus, Johan Vahter, Jan Markus Üprus. See vaatus kulges pigem vastase taktikepi all ning läks Ukrianale tulemusega 25:21.

Neljas geim oli tõeline põnevusetendus. Neljandas mängis Varblane tempos ja Üprus diagonaalis. Geimi keskel said ukrainlased mõnepunktilises eduseisus, ent geimi lõpus oli punkt-punkti mäng ja geimpalle oli kasutada mõlemal meeskonnal. Lõpuhetkedel jäid siiski peale eestlased, võites vastaste eksimusest geimi 32:30.