Eesti hakkas EMil tugevale Hollandile kahes geimis kõvasti vastu

Eesti - Holland võrkpallinaiskonnad
Eesti - Holland võrkpallinaiskonnad — FOTO: Gertrud Alatare

Eesti naiste koondis pidas kodusel Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril oma kolmanda alagrupimängu D-grupi favoriidi Hollandi vastu ja eelmise EMi neljanda koha omaniku käest tuli vastu võtta 0:3 (8:25, 25:27, 19:25)kaotus. 

Peatreener Alessandro Orefice andis täna mitmele seni suure koormuse saanud mängijale puhkust ja algkoosseisus jooksid platsile Häli Vahula, Kadi Kullerkann, Silvia Pertens, Nette Peit, Eliise Hollas, Kätriin Põld, libero Merilin Paalo. Vahetusest sekkusid Kertu Laak, Kristiine Miilen ja Karolina Kibbermann, vähem sai mänguminuteid Salme Adeele Hollas.

Kui avageim kaotati kindlalt, siis teises oli ka kodunaiskonnal juba geimpall kasutada ja geimi lõpp oli väga tasavägine. Kolmas vaatus oli samuti tasavägine, aga kokkuvõttes pääses Hollandi kvaliteet ikkagi maksma.

STATISTIKA: 14 punktiga (+10) oli ka täna Eesti resultatiivseim Kertu Laak, Kristiine Miilen panustas 8 (+7) punkti ja Nette Peit lisas 5 silma (+0). Eestlannade vastuvõtuprotsent oli 33 ja rünnakuid lahendati 31-protsendiliselt, blokist teeniti 1 punkt ja servil löödi 4 ässa ning eksiti 7 pallingul.

Hollandlannade edukaim oli 19 punktiga (+15) Marrit Jasper. Hollandi vastuvõtt oli 50%, rünnak 48%, blokk saadi Eesti rünnakutele 9 korral ning servijoone tagant koguti 3 punkti ja tehti 7 serviviga.

Mängu käik:

Alagrupi ja kogu EM-turniiri favoriit Holland näitas kõrgemat klassi esimese geimi algusest peale – 0:6 kaotusseisus võttis Eesti koondise peatreener Alessandro Orefice aja maha. Peale mõtlemisaega avas Eesti vastaste serviveast punktiarve, aga suures plaanis see hollandlannade hoogu ei vähendanud. Alguse ebakindlusest aitas kodunaiskonna üle Eliise Hollase efektne temporünnak, mille järel oli tablool seis 2:10. Kuigi kohati näitasid eestlannad tippvõistkonna vastu suurepärast kaitsemängu, ei õnnestunud kõrge bloki vastu rünnakuid ära lahendada. Seisul 7:19, kui vahe oli kärisenud juba enam kui 10punktiseks, vahetas Orefice esimest korda turniiri jooksul väljakule nurgaründaja Salme Adeele Hollase, kes võttis platsil sisse Nette Peidi koha. Eesti kaotas esimese geimi Hollandile 8:25.

Teise geimi esimeste punktide järel nägi rahvas Unibet Arenal tablool numbreid 2:2, aga pikemalt Eesti Hollandiga ühte sammu astuda ei suutnud. Seisul 3:9 saatis Orefice topeltvahetusega platsile uut hingamist looma Kertu Laagi ja Karolina Kibbermanni, paar punkti hiljem tuli Silvia Pertensi asemel mängu ka Kristiine Miilen. Sisuliselt otse servijoone taha saadetud Miilen suutis kahe ässaga nii võistkonda kui publikut sütitada, oma panuse andis ka laupäeval Soome vastu põhikoormust kandnud Laak. Geimi keskel vähendasid eestlannad vahe kahele punktile, aga siis suutsid vastased taas turvalise 20:14 eduseisu kätte mängida. Kohtumise esimese suurema tagasituleku tegi Eesti rahvuskoondis geimi lõpus, võideldes välja seisu 19:22 ning püsides Hollandil sellest seisust alates kannul. Pingetaluvust näitas skooril 23:24 servima asunud Laak, kes saatis peale Hollandi võetud mõtlemisaega teisele poole võimsa ässpallingu. Eestlannade südikast võitlusest jäi teises geimis siiski väheks, sest Holland asus 27:25 geimivõiduga mängu 2:0 juhtima.

Kolmandat geimi alustas Orefice sama koosseisuga, kes teise geimi lõpus Eesti mängu tagasi võitles – sidemängija Kibbermann, nurgaründajad Peit ja Miilen, temporündajad Hollas ja Põld ning diagonaalründaja Laak. Eelmise vaatuse lõpu nugadele lasknud Holland pani kolmandas geimis oluliselt juurde ning asus 7:3 juhtima. Taas aitas rõkkav kodupublik Eestil vahet vähendada ning Hollase temporünnaku järel oli Eesti taga vaid punktiga – 12:13. Kui Holland hakkas uuesti vahet suurendama ja numbrid tablool näitasid 14:17, kasutas Orefice pooleminutilist arupidamist. See aga mängu suurt murrangut ei toonud ja D-alagrupis esikohta hoidev Holland alistas Eesti kolmandas geimis 25:19, kogu kohtumises 3:0 (25:8, 27:25, 25:19).

 

Vahendas, volley.ee