Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti alistas taas Soome, peatreeneril seisab Kuldliiga eel ees raske valik

Eesti meeste võrkpallikoondis läks täna kolmandat korda vastamisi Soome koondisega ning teenis 3:0 (25:20, 25:21, 25:19) võidu. Taas mängiti ka lisageim, kus oli 25:23 parem Eesti.

Võrreldes eelmiste mängudega suudeti täna rünnakul vähem eksida, kui avamängus kogunes rünnakul 17 viga, siis täna vaid viis. Peatreener Fabio Soli sõnas, et mäng mängult muutus eestlaste tegutsemine paremaks ning Kuldliiga jaoks koosseisu valimine saab olema keeruline ülesanne.

“Täna olid soomlased kehvemad ja see mängis meie enesekindluse suurenemisel ka oma rolli. Sain tänasest palju infot ja ma olen raske valiku ees, sest mul on palju samadel positsioonidel samal tasemel mängijaid ja valiku tegemine on seega raskem. Aga mul on hea meel, et meie pink on pikk ja on meeskonnasisene konkurents on tugev,” ütles Soli. 

“Mängijad peavad veel harjuma kiirema mänguga, eriti side-out´i puhul, kui vastuvõtt on kolme meetri sees. Ründajad peavad harjuma ründama ka siis, kui tõste pole ideaalne ja see vajab harjumist. Aga täna nägin juba, et suudetakse ka siis rünnata, kui tõste ei ole kõige mugavamalt ees.” 

STATISTIKA: Eesti resultatiivseim oli täna 16 punktiga (+5) Timo Lõhmus, 10 pukti kanti nii Mart Naabri (+7), Albert Hurt (+5) kui Mihkel Varblane (+3). Eesti vastuvõtt oli 49% ja rünnakuid lahendati 47-protsendiliselt, blokist saadi 7 ja servilt samuti 7 punkti (eksiti 18 servil).