Eesti alistas rabeda mängu kiuste Luksemburgi ja avas Hõbeliigas võiduarve

Eesti rahvusnaiskond pidas oma teise alagrupikohtumise, kui võõrsil saadi Luksemburgi vastu 3:0 (25:19, 25:21, 25:16) võit vaatamata rabedale esitusele. 

STATISTIKA: Kertu Laak vedas Eesti naiskonna rünnakuid 22 punktiga (+14), Liis Kullerkann lisas 15 punkti (+13), 7 punkti panustasid nii Kristiine Miilen (+3) kui Nette Peit (+4) ja 6 (+5) Eliise Hollas. Eesti vastuvõtt oli 33%, rünnakuid lahendati 47-protsendiliselt, blokiga teeniti 11 punkti (5 blokki sai kirja Laak ja 3 Kullerkann) ning servil löödi 8 ässa (eksiti samuti 8 pallingul).

Luksemburgile tõi Betty Hoffman 12 punkti (+5). Luksemburgi vastuvõtt oli 40%, ent rünnakuid lahendati vaid 28-protsendiliselt, blokiga saadi 4 ja serviga 6 punkti (7 viga).

Peatreener Alessandro Orefice tõdes pärast esimest tähtsat võitu peatreenerina, et mängupilt ei pakkunud palju rõõmu, aga võitu tuleb hinnata. “Sellisele mängupildile pole mingit vabandust, me ei mänginud head võrkpalli, kuigi vastane ei ole kõrgest klassist. Au vastasele, Luksemburg võitles nagu oskas, aga meie võtsime justkui nende mängupildi kohati üle. Tahtsin lihtsates olukordades näha rohkem nii-öelda killer-instincti, aga kohati võitleme me hoopis kõige rohkem iseendaga,” ütles juhendaja.

“Mõistan, et väljakul oli raske, sest reisigraafik on olnud keeruline ja olen rahul, et saime siit kolm punkti kätte. Nüüd saame korraks hinge tõmmata ja siis tuleb maksimaalselt keskenduda Sloveenia mängule. Järgmine vastane on teisest klassist, aga kui türukud suudavad mängida ilma, et mõtleksid sellele, kes on teisel pool võrku, tuleb ka tulemus. Me peame olema agressiivsemad ja ei tohi midagi karta. Kahest esimesest mängust on ka positiivset kaasa võtta, sest Portugalis tulime välja 0:2 kaotusseisust ja siin suutsime kõigele vaatama ikkagi 3:0 võita,” lisas juhendaja.

Täna Luksemburgi vastu Eesti rünnakuid vedanud ja 22 punkti toonud Kertu Laak rääkis, miks oli mängus vaatamata võidule palju vigu ja ebakõlasid ning kuidas edasi minna. “Tahtsime minna mängule nii nagu ikka ja proovida mitte lasta vastase mängul enda mängu mõjutada. Aga läks nii nagu kipub vahel minema, ma ei ütleks, et me nende tasemega kaasa läksime, vaid andsime enda tasemes alla. Tegime oma asju halvemini kui trennides ja eelmistes mängudes oleme näidanud, mingisugune vaimne pinge on meil ikkagi peal,” rääkis Laak.

“Mingi hetk ikka mõtlesime, et kuidas me nüüd sellest halvast olukorrast edasi saame, eks nad panid servil suhtumisega, et äss või viga ja õnnestusid ka päris hästi. Nendest mõõnadest üle saada oli keeruline, samas kui me oma break-pointid ja serviseeriad ära tegime, saime kindluse kätte.”

Eesti hoiab hetkel alagrupis 4 punktiga esikohta, ent Rootsil ja Portugalil on peetud vaid üks mäng. Eile alistas Rootsi 3:0 Sloveenia.

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseisu. 

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Julija Mõnnakmäe, Kertu Laak, Nette Peit, Kristiine Miilen, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, libero Kadri Kangro.

Eesti asus Miileni blokist küll 7:4 juhtima, ent kodunaiskond võitles end 9:9 viigini ja läks seejärel omakorda 12:10 juhtima. Geimi keskel 15:15 seisult teenis Eesti seitse punkti järjest ning võitis pärast konarlikku algust avageimi 25:19. Laagilt 7 ja Liis Kullerkannult 6 punkti. Meie vastuvõtt oli 32 ja rünnak 44%, blokipunkte saadi koguni 6, ent ka rünnakul eksiti 6 korral.

Teine geim algas Eesti poolelt ebakindlalt, Luksemburgi naiskond läks blokipunkti järel ette 7:4. Seejärel hakkasid Luksemburgi mängijad rohkem eksima ja Eesti tegi vahe sisse, minnes ette 16:11. Vastane jõudis veel punkti kaugusele (16:15), ent Laagi serviäss andis meile 19:15 edu. Veelkord jõudis kodunaiskond publiku toetusel punkti kaugusele (22:21). Laak tõi geimpalli seisul 24:21 ja geim kuulus siiski Eestile tulemusega 25:21. Laak tõi selleski geimis 7 punkti nagu ka Miilen. Vastuvõtt oli 39% ja rünnak 43%.

Kolmandas vaatuses haarasid eestlannad vastaste eksimuse ja Kullerkannu rünnaku järel 13:10 edu. Peit käristas vahe juba 15:10-le, sundides vastased mõtlemisaega kasutama. Laagi järjestikuste ässade järel oli seis 22:12 ja mängu pääsesid Karolina Kibbermann ja Kadi Kullerkann. Kullerkann tõi Eestile matšpalli 24:13, ent seda ei realiseeritud ega ka kahte järgmist. Geim siiski Eestil 25:16 ja mäng seega 3:0.

Eesti koosseis Luksemburgi vastu:

Sidemängijad: Julija Mõnnakmäe, Karolina Kibbermann

Diagonaalründajad: Kertu Laak, Kadi Kullerkann, Nora Lember

Nurgaründajad: Silvia Pertens, Kristiine Miilen, Sonja Siimson, Nette Peit

Temporündajad: Eliise Hollas, Liis Kullerkann, Laura Parts

Liberod: Kadri Kangro, Janelle Leenurm