Eelmise hooaja finalist TBD Pharmatech/Kastre pani eelringi avamängus püsti servipeo

TBD Pharmatech/Kastre
TBD Pharmatech/Kastre — FOTO: TBD Pharmatech/Kastre

Pühapäeval sai naiste karikavõistlustel alguse kolmas ehk viimane eelring, kus veerandfinalisti selgitavad TBD Pharmatech/Kastre ja Viljandi Metall.

Eelmisel aastal finaali jõudnud TBD Pharmatech/Kastre kahes esimeses geimis viljandlannadele hingamisruumi ei jätnud, lüües mõlemas geimis kuus ässa ning loovutades vaid 14 ja 17 punkti. Kolmandas geimis oli omakorda kindlalt 25:17 tulemusega parem võõrsil mänginud Viljandi naiskond. Viimaseks jäänud neljandas geimis panid võõrustajad taaskord püsti tõelise servipeo, kui servijoone taga teeniti viis punkti ja võeti 25:20 geimivõiduga 3:1 (25:14, 25:17, 17:25, 25:20) mänguvõit.

Kokku servisid võitjad 19 (Berit Hiie kuus ja Marta-Mia Ploomipuu viis) ja kaotajad 10 ässa, vigu kogunes seejuures vastavalt 14 ja 12. TBD Pharmatech/Kastre oli kindlalt parem ka blokis, mille abil saavutati 11 punkti. Viljandi esindus kogus blokiga ühe punkti. Rünnakuid lahendas koduvõistkond 35- ja külalised 30-protsendiliselt.

Võitjate poolel oli parimas hoos Marta-Mia Ploomipuu, kelle arvele kogunes 18 (+14) punkti. Berit Hiie lisas 15, Kairin Tammel 13 ja Kaili Laanemets 9 punkti. Elisaveta Päll tõi kõik oma viis punkti blokiga ja viis punkti märgiti ka Mia Marta Milleri arvele. Viljandi naiskonna särgis jõudis ainsana kahekohalise resultaadini 10 punkti kogunud Sonja Siimson, kuid pluss-miinus arvestuses jäi Siimson neljaga miinusesse.

Seeria korduskohtumine toimub 19. oktoobril kell 14 Viljandi spordihoones. Viljandi esindus vajab edasipääsuks 3:0 või 3:1 võitu ja seejärel ka paremust kuldses geimis. 15. oktoobril kell 20.15 mängivad Lilleküla gümnaasiumis seeria teise mängu Gerardo`s Toys/Neemeco ja Viimsi/Tallinna Ülikool. Esimeses vastasseisus jäi 3:0 tulemusega peale esiliiga valitsev meister Gerardo`s Toys/Neemeco.