Reklaam sulgub sekundi pärast

Cronimet liigas tuleb Lõuna-Eesti klubide vastasseis: hirmufaktor ja võimsad ründajad

Peatreener Alar Rikberg Bigbanki meestele juhtnööre jagamas
Peatreener Alar Rikberg Bigbanki meestele juhtnööre jagamas — FOTO: Tartu Bigbank

Sel nädalal peetakse Cronimet liigas Eesti klubide osalusel kaks kohtumist, kus minnakse vastamisi omavahel.

Esmalt mängivad neljapäeval, 2. novembril kell 19.00 Tartus sealne Tartu Bigbank ja Võru Barrus Võrkpalliklubi. Reedel, 3. novembril kell 19.00 võõrustab Pärnu Võrkpalliklubi aga Selver/TalTechi.

Neljapäevase vastasseisu osalistest on liigatabelis kõrgemal kohal Bigbank, hoides 9 silmaga teist positsiooni. Barrus asub neist koht tagapool, punkte on koos 8. Mõlemad meeskonnad on võitnud kolm ja kaotanud ühe mängu.

Bigbanki peatreener Alar Rikberg eeldab, et lähirivaalide omavaheline kohtumine tuleb tasavägine. “Võrul on võrreldes eelmise hooajaga toimunud kaks olulist muudatust – esiteks on olemas selge punktikahur ja rünnakuliider Renato Oliveira näol ning teiseks Kristo Kollo liitumine. See on meeskonda toonud rahu ja kogemust ning kindlasti on sel hooajal tegu palju ühtlasema meeskonnaga. Oleme mõlemad samade vastastega mänginud ja tulemuste pealt võib aimata, et kummalgi midagi lihtsat oodata ei ole. Usun, et see võiks olla esimeste voorude üks põnevamaid vastasseise,” rääkis Rikberg.

Oma mängus on veel omajagu murekohti, tõdes juhendaja. “Oktoober pidigi olema meile selline arenemise kuu, paljudes asjades näen ka edasiminekut. Aga see, millega oleme seni maadelnud – diagonaali panus rünnakul punktide osas ning samuti tempode efektiivsus rünnakul – sellega maadleme veel edasi. Võru on hea proovikivi, mis näitab, kui hästi senine tegevus vilja on kandnud. Negatiivne pool on mängupraktika, sest oleme neli mängu pidanud ja nüüd toimub meil viie nädala jooksul 10 mängu, kus saame ka võistlussituatsioonis oma asju rakendama hakata.”

Barruse juhendaja Oliver Lüütsepp rõhib ka võimalikule hirmufaktorile. “Valan kohe õli tulle – eelmisel hooajal meil Bigbanki võita ei õnnestunud ja eks nad nüüd kardavad, et ükskord see ikkagi juhtub. Kas see juhtub sel nädalal või millalgi hiljem, aga loodetavasti nad natuke hirmu tunnevad,” kommenteeris peatreener.

“Tartu tugevuseks on kaks head ründajat ehk Martti Juhkami ja Timo Lõhmus, kes on ka servijoone taga väga ohtlikud ja neid sinna pikalt lustima lubada ei tohi. Lisaks on ka Andris Širjakovs saanud pärast vigastusest taastumist nüüd 10 päeva rohkem trenni teha ja hakkab samuti paremaks minema. Meie peame aga valmis olema, mis juhtub siis, kui meie rünnakuliider Renato kinni võetakse. Siis peavad teised mehed välja astuma ja rohkem enda peale võtma asju. Plaan on meil igal juhul olemas,” lisas peatreener.

Vaata ajakava ja tabeliseisu.